SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, fot. FIVB, 10 stycznia 2021

Plebiscyt PS: To też nagroda dla całej drużyny

Kolejny, już 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski za nami. Głosami kibiców zwyciężył Robert Lewandowski, wyprzedzając Igę Świątek i Kamila Stocha. Nasz przyjmujący, WIlfredo Leon zajął ósme miejsce. To wyróżnienie skomentowali włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, mistrzowie świata i dziennikarze sportowi.

Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom, a Wilfredo wysokiej pozycji w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. To wyróżnienie jest dowodem popularności samego zawodnika, jak i pozycji naszej dyscypliny w Polsce. Tym bardziej to cenne, że w poprzednim roku, roku pandemii, która uderzyła we wszystkie dziedziny naszego życia, w tym w sport – nie mogły się odbyć zaplanowane zawody, a przede wszystkim igrzyska olimpijskie. Mimo, to przedstawiciel siatkówki znalazł się w dziesiątce najlepszych, no może najpopularniejszych sportowców Polski. To dowodzi, że Wilfredo Leon niezmiennie, od lat potwierdza swoją niezaprzeczalną pozycję sportową. Mało tego – zaskarbił sobie sympatię ogromnej rzeszy kibiców. Nie jest to wcale takie łatwe, jeśli występuje się w drużynie dwukrotnych mistrzów świata, gdzie każdy jest gwiazdą. Mam nadzieję, że po tegorocznym sezonie siatkarze zdominują kolejny plebiscyt.

Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, mistrz olimpijski i świata

Kapitalna informacja na początek roku. To naturalnie osobisty sukces Wilfredo Leona, ale też nagroda dla całej drużyny. W grach zespołowych gwiazdy kreuje team. Wilfredo znakomicie wkomponował się w drużynę mistrzów świata, bo to chłopak bardzo skromny i sympatyczny. To wyróżnienie, to jednak rodzaj kredytu, który zapewne nasz zawodnik i cała drużyna będą spłacać w sezonie olimpijskim. Mam nadzieję, że w roku 2021 nasze drużyny narodowe sprawią nam wiele radości i w plebiscycie za ten rok będą bardzo, bardzo licznie reprezentowani.

Tomasz Wójtowicz - mistrz olimpijski i świata

W 2020 roku zostało odwołanych sporo imprez z igrzyskami olimpijskimi w Tokio i piłkarskimi mistrzostwami Europy. Gdyby odbyły się planowo, to i stawka w plebiscycie byłaby z pewnością inna. Wilfredo Leon mógłby przystępować do rywalizacji o miano najpopularniejszego sportowca kraju w glorii medalisty igrzysk… Ale co się odwlecze… Mimo przesuniętych na 2021 rok dwóch wielkich imprez, stawka w Plebiscycie jest bardzo mocna. Iga Świątek, Robert Lewandowski czy Bartosz Zmarzlik dostąpili wielkich zaszczytów, zanotowali ogromne sukcesy. W ostatnich latach siatkówka wielokrotnie była doceniana w różnego rodzaju plebiscytach i ankietach. Nominacja Wilfredo Leona jest wyróżnieniem całej dyscypliny. Na pewno przedstawiciel naszego sportu zasłużył na miejsce w tak ekskluzywnym gronie.

Ryszard Bosek - mistrz olimpijski i świata

W poprzednich latach wśród nagrodzonych w Plebiscycie znaleźli się Bartosz Kurek i Michał Kubiak, dziś mamy Wilfredo Leona, który bardzo godnie reprezentuje naszą dyscyplinę. Nasz przyjmujący jest nie tyle popularny, co jest na tyle dobrym zawodnikiem, że mógł znaleźć się w tak zacnym gronie. Bardzo cieszymy się, że nasza dyscyplina „wybija się” wśród gier zespołowych i dzięki temu co roku mamy swoich przedstawicieli w tym zaszczytnym zestawieniu. Wilfredo Leon jest uznawany za jednego z najwybitniejszych siatkarzy na świecie i zasłużył na to wyróżnienie. Należy jednak pamiętać, że w jego przypadku nie są to indywidualne nagrody, tylko praca całego zespołu, o czym on sam doskonale wie i co zawsze podkreśla.
 

Marian Kmita – Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat

Obecność Wilfredo Leona w dziesiątce najlepszych sportowców kraju za rok 2020 dowodzi, jaką siłą są siatkarscy kibice. Mimo, że poprzedni sezon był „pustym przebiegiem” w reprezentacyjnej rywalizacji, to mimo to fantastyczni sympatycy siatkówki w Polsce docenili klasę naszego siatkarza, a może nawet bardziej szeroko rozumianej siatkówki w Polsce.

 
Tomasz Swędrowski – komentator siatkarski Telewizji Polsat
 
To wyróżnienie, to jeszcze trochę efekt drugiego mistrzostwa świata, medali brązowych Ligi Narodów, mistrzostw Europy, czy srebra Pucharu z roku 2019. W poprzednim sezonie nasza reprezentacja nie mogła nic zdobyć, bo przez koronawirusa nie było możliwości by coś ugrać. Obecność Wilfredo w dziesiątce najlepszych sportowców Polski w roku 2020 jest symboliczna i dowodzi popularności oraz pozycji siatkówki w Polsce, ale też daje mocną nadzieję na sukcesy w sezonie 2021, szczególnie sukces olimpijski i niech ta nadzieja się ziści.
 
Grzegorz Wojnarowski - dziennikarz Wirtualnej Polski
 
Miałem szczerą nadzieję, że Wilfredo Leon będzie jednym z kandydatów do tytułu najlepszego polskiego sportowca w 2020 roku. Jako złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio rzecz jasna. Pandemia COVID-19 sprawiła jednak, że siatkarski turniej, na który czekamy z ogromnymi nadziejami, jeszcze się nie odbył. Cała międzynarodowa siatkówka też została zamrożona. Siłą rzeczy kadra Vitala Heynena znalazła się w cieniu tych, którzy mieli szansę spełniać swoje marzenia - fenomenalnego Roberta Lewandowskiego, sensacyjnej Igi Świątek, wytrwałych w dążeniu do swoich celów tytanów pracy Dawida Kubackiego i Jana Błachowicza. Oni najbardziej zasłużyli na nagrody i pochwały za dokonania w 2020 roku. Jednak polskiej siatkówce, którą Wilfredo reprezentuje w plebiscycie, też bez wątpienia należy się docenienie. To my pokazaliśmy siatkarskiej społeczności, że świat się nie skończył, że nawet gdy prześladuje nas zaraza, da się bezpiecznie organizować mecze międzypaństwowe. Sam Wilfredo w tym trudnym czasie był wzorem profesjonalizmu. Zamknięty w czterech ścianach robił co w jego mocy, żeby utrzymać dobrą formę. W swoich mediach społecznościowych pokazywał nam, że się da, że lockdown nie powinien być wymówką dla spędzania całych dni z Netfliksem i objadania się słodyczami. No i zanim koronawirus zdążył dopaść siatkówkę, Leon dorzucił do swojej gabloty z pucharami kolejne trofea - Superpuchar Włoch i tytuł MVP tej imprezy. Na miejsce w najlepszej dziesiątce polskich sportowców za 2020 rok Wilfredo zasłużył bez dwóch zdań. A za rok, jestem o tym przekonany, będziemy w nim widzieć jednego z kandydatów do zwycięstwa.
 
Wojciech Marczyk - dziennikarz RMF FM
 
Bycie w pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców w kraju w 2020 roku, to dla Wilfredo Leona duży sukces. Biorąc pod uwagę, że sezon reprezentacyjny właściwie się nie odbył, a najważniejsza dla siatkarzy impreza ubiegłego roku czyli Igrzyska Olimpijskie w Tokio została przełożona na ten rok. Pewnie gdyby Polacy wrócili z medalem z Japonii miejsce Leona byłoby wyższe. Oczywiście nic poza rywalami nie stoi na przeszkodzie, by tak stało się w 2021 roku. Wybór Wilfredo Leona do czołowej dziesiątki pokazuje także, że siatkówka cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością, a poczynania reprezentanta kraju w lidze włoskiej są pilnie śledzone przez kibiców. 
 
20057b

 

Wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca roku 2020:
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Iga Świątek (tenis)
3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
6. Natalia Maliszewska (short-track)
7. Jan Błachowicz (MMA)
8. Wilfredo Leon (siatkówka)
9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie).

  • 1
  • 1
  • 9
  • 0
  • 1