SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 29 grudnia 2020

Reprezentant Tygodnia: Rafał Szymura

Za nami Święta Bożego Narodzenia i znacznie mniejsza liczba meczów. W związku z tym nasze cotygodniowe zestawienie będzie nieco krótsze. Tym razem na czele rankingu uplasował się Rafał Szymura.

1. Rafał Szymura w meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów

Zwycięzcą aktualnego zestawienia jest Rafał Szymura, który zaprezentował świetną dyspozycję w starciu z bełchatowską Skrą. Srebrny medalista Pucharu Świata w pierwszych dwóch partiach starcia z „żółto-czarnymi” pojawiał się jako zmiennik i dopiero od trzeciej odsłony tego pięciosetowego meczu zagościł na boisku w pełnym wymiarze. W całym spotkaniu zdobył 19 punktów, przy 55-procentowej skuteczności w ataku. Do swojego dorobku dołożył także 2 bezpośrednie punkty w polu serwisowym oraz 1 spełniony blok. Za to spotkanie przyjmujący otrzymał nagrodę MVP.

Statystyki Rafała Szymury (Jastrzębski Węgiel) w meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów: 19 punktów, 47% przyjęcia pozytywnego, 27% przyjęcia perfekcyjnego, 55% skuteczności w ataku, 1 blok, 1 wyblok, 2 punktowe zagrywki. Nagroda MVP.

20019a 1 

2. Mateusz Bieniek w meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi

Mimo, że PGE Skra Bełchatów przegrała spotkanie ze Ślązakami, na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Mateusza Bieńka. Środkowy reprezentacji Polski punktował 14 razy, notując 65% skuteczności w ataku. Blokujący kadry dwukrotnie zatrzymał rywali na siatce, a także zapisał na swoim koncie 4 wybloki. Ponadto uruchomił swoją problematyczną zagrywkę, która przyniosła bezpośredni punkt.

Statystyki Mateusza Bieńka (PGE Skra Bełchatów) w meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi: 14 punktów, 65% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 4 wybloki, 1 punktowa zagrywka

3. Aleksander Śliwka w meczu przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn

Dobre spotkanie ma za sobą także Aleksander Śliwka, który wraz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźle zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn. Mistrz świata 2018 w tym meczu zdobył w sumie 13 punktów, kończąc starcie z 65-procentową skutecznością w ofensywie. Choć w innych elementach nie punktował, zapisał na swoim koncie 4 wybloki, pozwalając swoim kolegom na zbudowanie skutecznych kontr.

Statystyki Aleksandra Śliwki (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) w meczu przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn: 13 punktów, 57% przyjęcia pozytywnego, 29% przyjęcia perfekcyjnego, 65% skuteczności w ataku, 4 wybloki

Do odnotowania: Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą grę Rafała Faryny przeciwko GKS Katowicom. Atakujący MKS Będzina zdobył w sumie 28 punktów, kończąc ponad 60% ataków. Dodatkowo dołożył aż 6 punktów zdobytych w polu serwisowym.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 2
  • 8
  • 0
  • 0