SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. CEV, 12 września 2023

ME Mężczyzn: pary półfinałowe

Polska zagra ze Słowenią, a Włochy z Francją w czwartkowych meczach 1/2 finału mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Biało-Czerwoni wyeliminowali w ćwierćfinale we wtorek Serbię 3:1.

Jako ostatni do strefy medalowej dołączyli Włosi, którzy wygrali z Holandią 3:2 (19:25, 25:17, 25:16, 23:25, 12:15). Holendrzy zmusili swoich rywali do maksymalnego wysiłku i w tie breaku przegrywali tylko 8:9. W końcówce współgospodarze czempionatu byli już lepsi. W poniedziałek Słowenia wyeliminowała Ukrainę 3:1, a Francja - Rumunię 3:0.

Warto przypomnieć, że Holandia była grupowym rywalem Polski, która zwyciężyła 3:1. Drużyna "Pomarańczowych" była jedynym zespołem, który potrafił urwać naszym zawodnikom seta.

Włochy: Alessandro Michieletto, Roberto Russo, Yuri Romanò, Daniele Lavia, Gianluca Galassi, Simone Giannelli, Fabio Balaso (L) oraz Giovanni Sanguinetti, Leandro Mosca, Tommaso Rinaldi. Trener: Ferdinando de Giorgi.

Holandia: Bennie Tuinstra, Fabian Plak, Nimir Abdel-Aziz, Gijs Jorna, Michaël Parkinson, Wessel Keemink, Robbert Andringa (L) oraz Marteen Van Garderen, Sil Meijs, Twan Wiltenburg, Thijs Ter Horst, Wouter Ter Maat. Trener: Roberto Piazza.

Przed nami więc decydujące starcia w mistrzostwach Europy. Czołowa czwórka przenosi się do Rzymu, gdzie zostaną rozegrane mecze 1/2 finału i spotkania o medale.

Czempionat rozgrywany jest od 28 sierpnia do 16 września w czterech krajach - Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej oraz Izraelu. W dwóch ostatnich odbyły się tylko mecze fazy grupowej. W turnieju wystartowały 24 reprezentacje, które podzielono na cztery grupy. Awans do fazy pucharowej uzyskały po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup.

Tytułu mistrzów Europy bronią Włosi. Dwa lata temu Polacy prowadzeni przez Vitala Heynena zdobyli brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Serbię 3:0.
Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0