SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 4 czerwca 2012

Polska pokonała w Katowicach Brazylię 3:2 w ostatnim meczu grupy B Ligi Światowej i umocniła się na pozycji lidera tabeli. - Gospodarze zasłużyli na wygraną - powiedział trener rywali Bernardo Rezende.

Polska pokonała w Katowicach Brazylię 3:2 w ostatnim meczu grupy B Ligi Światowej i umocniła się na pozycji lidera tabeli. – Spodziewaliśmy się trudnego meczu – mówił kapitan mistrzów świata Murilo.

Na konferencji prasowej powiedzieli:
Murilo (kapitan reprezentacji Brazylii):
Gratuluję zwycięstwa reprezentacji Polski. Tak jak powiedziałem wczoraj, spodziewaliśmy się trudnego meczu. Nie udało nam się zachować ciągłości w grze. Polacy byli dzisiaj lepsi. Nasz serwis nie był dobry, co prawda zdobyliśmy kilka punktów, ale mimo wszystko był za łatwy. Popełniliśmy bardzo dużo błędów własnych. Nie potrafiliśmy grać dobrze blokiem, nasza obrona również nie zbyt dobra.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): To był kolejny dobry dzień naszej drużyny. Mamy kolejne dwa cenne punkty, które były nam bardzo potrzebne. Mecz mógł się podobać. Były emocjonujące końcówki. Jednak popełniliśmy mnóstwo błędów własnych. W drugim secie Brazylia się odrodziła, ale my z kolei wytrzymaliśmy to i udało nam się zwyciężyć. Dzisiaj udowodniliśmy również, że nie ważne który zawodnik jest na boisku. Każda nowa osoba, która pojawiała się na parkiecie wnosiła wiele dobrego. Dzisiaj po prostu zagrała cała reprezentacja. Ten mecz dodał nam również pewności w siebie i wiary. Zdajemy sobie sprawę po co to robimy, jakie są nasze cele. I tak jak zawsze nam powtarza trener Anastasi, dzięki ciężkiej pracy możemy wiele osiągnąć.
 
Bernardo Rezende (trener Brazylii): Serdecznie gratuluję zwycięstwa reprezentacji Polski i trenerowi Anastasiemu. To był bardzo ciężki mecz, ale ładny, który mógł się podobać kibicom. Sędziowanie w trakcie spotkania nie miało większego znaczenia, ponieważ Polacy byli od nas lepsi i zasłużyli na wygraną. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tych trzech dni i w przyszłości to zaowocuje.
 
Andrea Anastasi (trener Polski): Było to bardzo ważne dla nas spotkanie. Nie ważne w jakim stylu wygraliśmy, najważniejsze jest po prostu zwycięstwo i punkty. Dzięki tej wygranej chłopcy uwierzyli w siebie jeszcze bardziej i to jest najważniejsze. To co działo się dzisiaj na trybunach było czymś wspaniałym, atmosfera była świetna. Na pewno każdy kto przyszedł na ten mecz zabierze stąd niesamowite wspomnienia.

  • 2
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0