SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 12 kwietnia 2023

Reprezentanci Tygodnia: Tomasz Fornal i Martyna Czyrniańska

Nasi kadrowicze błyszczą w fazie play off! Bardzo dobre dwa mecze ma za sobą Tomasz Fornal, a we wtorek niesamowity wynik zrobiła Martyna Czyrniańska. To właśnie oni zostali wybrani na nowych Reprezentantów Tygodnia.

Reprezentant Tygodnia: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

Trzeci w tabeli Jastrzębski Węgiel w fazie play off trafił na Trefl Gdańsk, który fazę zasadniczą zakończył na szóstym miejscu. Po dwóch meczach to jastrzębianie są znacznie bliżej półfinału, mając na koncie dwie wygrane po 3:0. Duża w tym zasługa Tomasza Fornala, który w pierwszym ze starć zanotował 17 punktów, przy 58-procentowej skuteczności w ataku. W drugim spotkaniu zdobył 14 „oczek” i choć miał nieco niższą skuteczność w ofensywie, to niedoskonałości nadrobił w bloku, punktując w tym elemencie aż sześciokrotnie.

2. Maciej Muzaj (Asseco Resovia Rzeszów)

Równie gładko przebiegły mecze Asseco Resovii Rzeszów z PSG Stalą Nysa, a rzeszowianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa by zameldować się w półfinale. Wysoką formą, szczególnie w pierwszym ze spotkań, popisał się Maciej Muzaj, który piątkowe starcie zakończył z 20 punktami na koncie, w tym aż pięcioma zdobytymi w bloku i dwoma w polu serwisowym. W ataku wyśrubował zaś blisko 60-procentową skuteczność. W sobotę jego statystyki były nieco niższe, choć i tak wsparł swoją drużynę 11 „oczkami”.   

3. Bartosz Bednorz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Po dwóch meczach są też zawodnicy ZAKSY Kędzierzyna-Koźle, którzy jednak mają za sobą znacznie cięższą przeprawę z Projektem Warszawą i finalnie, dwukrotnie, cieszyli się ze zwycięstw w tie-breakach. W pierwszej z potyczek jedną z wiodących postaci był Bartosz Bednorz, który punktował 23 razy. W jego dorobku znalazły się trzy punktowe zagrywki, trzy szczelne bloki i siedemnaście skończonych ataków, które złożyły się na 52-procentową skuteczność w tym elemencie.

*Do wyróżnienia: Jednym z psujących kędzierzynianom krew był Damian Wojtaszek. Mistrz świata z 2018 roku wyczyniał w obronie prawdziwe cuda, znacznie osłabiając skuteczność w ataku ZAKSY. Podopieczni Tuomas Sammelvuo musieli naprawdę bardzo się namęczyć, żeby atakowane przez nich piłki przeszły defensywę warszawian.

Reprezentantka Tygodnia: Martyna Czyrniańska (Grupa Azoty Chemik Police)

Drugi z meczów pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a Grupą Azoty Chemikiem Police można praktycznie zamknąć w jednym nazwisku: Czyrniańska. Młoda przyjmująca reprezentacji Polski w czterech setach sięgnęła po aż 31 punktów i wyśrubowała niemal 70-procentową skuteczność w ofensywie (!) przy trzydziestu czterech próbach. Jej niesamowicie mądra gra w ataku i umiejętności na piłkach sytuacyjnych w pełni uzasadniały nagrodę MVP, a siedem punktowych bloków najlepiej poświadczyło jej wielozadaniowość i uniwersalność. Chapeau bas!

2. Magdalena Jurczyk (Developres BELLA DOLINA Rzeszów)

Na wiele pochwał zasługuje także Magdalena Jurczyk, która wsparła Developres BELLĘ DOLINĘ Rzeszów w niełatwym starciu z #VolleyWrocław. Środkowa podkarpackiego klubu sięgnęła po 14 punktów i siedem razy zatrzymała wrocławianki swoimi skutecznymi blokami. Reprezentantka Polski zrobiła też dużo w ataku, kończąc 7 z 12 prób. Drugie spotkanie obu drużyn zaplanowano na dzisiejszy wieczór.

3. Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police)

Stabilnym punktem w drużynie Chemika Police w obu meczach z Grot Budowlanymi Łódź była Maria Stenzel, która z dużą dokładnością przyjmowała posyłane w jej stronę zagrywki. Dodatkowo dokładała wiele w obronie, potwierdzając swoją jakość.

*Do wyróżnienia: W ćwierćfinałach pomiędzy BKS Bielsko-Białą a Energą MKS Kalisz, dobrze prezentowała się Paulina Damaske, która była kluczową postacią w szeregach bielszczanek. W obu meczach zdobyła łącznie 41 punktów i za oba starcia odebrała nagrodę MVP. W tym samych potyczkach dobrze grała Karolina Drużkowska, wyróżniająca się spośród kaliszanek.  

Polską Siatkówkę wspierają

  • 10
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0