SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: legavolley.it, 3 kwietnia 2023

Wieści z zagranicy: Problemy Perugii

Za nami kolejny tydzień i kolejne pełne emocji mecze z udziałem reprezentantów i reprezentantek Polski.

Serie A Kobiet (Włochy)

W ekstraklasie pań zakończyła się przedostatnia kolejka serii zasadniczej. W dalszym ciągu w najlepszej piątce są cztery drużyny o „polskich akcentach”.

Niezmiennie na pozycji lidera plasuje się Imoco Volley Conegliano, które niezależnie od wyników kolejnego weekendu, do fazy play off przystąpi z pierwszego miejsca. Tym razem o sile zespołu Joanny Wołosz przekonał się ostatni w tabeli Cbf Balducci Hr Macerata, który przegrał spotkanie 0:3. Kapitan kadry w tym starciu nie wystąpiła.

Na trzecim miejscu plasuje się Vero Volley Milano, które tym razem wygrało w trzech setach z Il Bisonte Firenze. Ogromna w tym zasługa Magdaleny Stysiak, która zdobyła 21 punktów, przy 56% skuteczności w ataku.

Kolejną lokatę piastują Olivia Różański i jej koleżanki z Reale Mutua Fenera Chieri, które również w trzech setach wygrały z Bartoccini-Fortinfissi Perugią. Polka została zmieniona w drugim secie, kończąc mecz z pięcioma punktami. Po drugiej stronie siatki jedno „oczko”, więcej zapisała Monika Gałkowska, która ciągle walczy o ucieczkę ze strefy spadkowej.

Na piątym miejscu, ze stratą trzech punktów do Chieri, jest Igor Gorgonzola Novara. Drużyna prowadzona przez Stefano Lavariniego, wygrała 3:1 z Megabox Ond. Savio Vallefoglią, a MVP wybrano rozgrywającą Ilarię Battistoni.

Ważne punkty w kontekście ucieczki ze strefy zagrożonej spadkiem zdobyło Wash4Green Pinerolo, które pokonało szóste w tabeli Trasportipesanti Casalmaggiore. Dziewięć punktów w meczu zdobyła Martyna Grajber.

Serie A Mężczyzn (Włochy)

W lidze męskiej wciąż przeżywamy emocje fazy play off, a tych ostatnimi czasy nie brakuje. Sir Safety Susa Perugia przegrała z Allianzem Milano 2:3, pomimo, że dobrze zaprezentowało się obu reprezentantów Polski. Wilfredo Leon był najskuteczniejszym zawodnikiem w swoim zespole, zapisując na koncie 22 punkty, przy 52-procentowej skuteczności w ataku. Dobrze zagrał również Kamil Semeniuk, który zakończył mecz z 14 „oczkami”. To nie wystarczyło jednak do pokonania Allianzu Milano, który we własnej hali po raz drugi wygrał z liderem tabeli.  

W tym momencie w rywalizacji obu zespołów znów mamy remis, tym razem 2:2, a to oznacza, że półfinalistę mistrzostw Włoch wyłoni sobotni mecz.

W pozostałych parach pewny awansu jest jedynie Itas Trentino. W przypadku Cucine Lube Civitanova i WithU Verona oraz Valsa Group Modena i Gas Sales Bluenergy Piacenza rozstrzygnie piąty mecz.

Superliga (Brazylia)

W Brazylii zakończyła się faza zasadnicza. Osasco Voleibal Clube zajmuje drugie miejsce i w ćwierćfinale zagra z siódmym EC Pinheiros. Drużyna Malwiny Smarzek uzbierała siedemnaście zwycięstw i pięć przegranych.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy zaplanowano na sobotę, 8 kwietnia.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 3
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0