SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 24 stycznia 2023

Reprezentanci Tygodnia: Maciej Muzaj i Joanna Wołosz

Tym razem w naszym zestawieniu wyróżniliśmy Macieja Muzaja i Joannę Wołosz i to właśnie do nich trafiły tytuły Reprezentantów Tygodnia.

Reprezentant Tygodnia: Maciej Muzaj (Asseco Resovia Rzeszów)

Maciej Muzaj notuje naprawdę udany okres gry, a jego dyspozycja często jest gwarantem sukcesu Asseco Resovii Rzeszów, która dumnie piastuje rolę lidera tabeli. Atakujący reprezentacji Polski w ostatnim meczu z Cerrad Eneą Czarnymi Radom zdobył w sumie 16 punktów, przy niemal 60-procentowej skuteczności w ataku. Dwie punktowe zagrywki i dwa skuteczne bloki również trafiły do jego dorobku. Za udany występ nasz kadrowicz został nagrodzony statuetką MVP.

2. Wilfredo Leon (Sir Safety Susa Perugia)

Dobre wieści płyną także z włoskiej Serie A, w której świetną formę potwierdza Wilfredo Leon. Przyjmujący Perugii nie dał szans Valsa Group Modena, zdobywając aż 19 „oczek” w czterech setach. Leon błyszczał przede wszystkim w polu serwisowym (4 punktowe zagrywki) i ataku (60% skuteczności).

3. Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle)

Mimo przegranej z Treflem Gdańsk udany występ zanotował Łukasz Kaczmarek. Atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźlę zakończył mecz z 22 punktami na koncie i blisko 60-procentową skutecznością w ofensywie. To nie wystarczyło jednak by zatrzymać dobrze dysponowanych gdańszczan, w których szeregach świetnie radzili sobie między innymi Bartłomiej Bołądź i Mikołaj Sawicki.

*Do odnotowania: Kolejną fantastyczną zmianę dał Dawid Dulski, który w spotkaniu z LUK Lublin zastąpił Dawida Konarskiego. Młody siatkarz skończył 6 z 10 ataków i dołożył trzy skuteczne bloki. W ekipie zawiercian z rewelacyjnej strony pokazał się też Michał Szalacha, który zamienił na punkty wszystkie (!) z 10 wystawionych mu piłek.

Reprezentantka Tygodnia: Joanna Wołosz (Prosecco Doc Imoco Conegliano)

Joanna Wołosz po raz kolejny potwierdziła swoją wartość w Serie A i odkreśliła kolejny udany występ na włoskich parkietach. Kapitan reprezentacji Polski z wielkim wyczuciem rozdzielała piłki między klubowe koleżanki, błyskawicznie reagując na przydarzające się im przestoje. Dodatkowo sama dołożyła do bilansu drużyny dwa punkty w ataku. Dobra dyspozycja Polki nie przeszła bez echa i to właśnie w ręce biało-czerwonej rozgrywającej trafiła statuetka MVP.

2. Olivia Różański (Reale Mutua Fenera Chieri)

Swoje szanse we włoskiej lidze skutecznie wykorzystuje Olivia Różański, która sporo naczekała się na możliwość rozwinięcia skrzydeł. Regularne granie bez wątpienia dodało jej pewności siebie, dzięki czemu po raz kolejny pojawia się w naszym zestawieniu. W trzysetowym meczu z Cbf Balducci Hr Maceratą punktowała dziesięciokrotnie.

3. Dominika Pierzchała (BBTS BOSTIK Bielsko-Biała)

Nasz aktualny ranking zamyka Dominika Pierzchała – reprezentantka Polski U21. Środkowa bloku w przegranym meczu z MKS Kalisz zagrała rewelacyjną siatkówkę, zapisując 13 „oczek” przy 72-procentowej skuteczności w ataku. Niestety jej dobra dyspozycja nie zmieniła losów spotkania i to kaliszanki triumfowały w Bielsku 3:1.

*Do odnotowania: Zachwycający występ ma za sobą Weronika Centka, która w meczu z #VolleyWrocław zachowała czysty bilans w ataku, kończąc 12 z 12 piłek. Całość wzbogaciła o cztery punktowe bloki i nagrodę dla najlepszej siatkarki spotkania.  

Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0