SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 24 stycznia 2023

Poznaliśmy terminarz #EuroVolleyM i #EuroVolleyW

Reprezentacje Polski w tym roku czekają zmagania w mistrzostwach Europy. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła kolejność meczów czempionatów.

Reprezentacja Polski kobiet rywalizację rozpocznie 18 sierpnia (piątek), a jej pierwszym przeciwnikiem będzie Słowenia. W kolejnych meczach Polki zetrą się z Węgrami (20 sierpnia, niedziela), Serbią (21 sierpnia, poniedziałek) i Belgią (22 sierpnia, wtorek). Na zamknięcie zmagań w grupie A podopieczne Stefano Lavariniego czeka spotkanie z Ukrainą (24 sierpnia, czwartek).

Tegoroczne CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet organizują Belgia, Włochy, Niemcy i Estonia. Spotkanie finałowe zaplanowano na 3 września (niedziela) i zostanie ono rozegrane w Brukseli.

terminarz EuroVolleyW2023

Biało-czerwone mecze grupowe rozgrywać będą w belgijskim Ghent. W ostatnim czempionacie nasze kadrowiczki awansowały do ćwierćfinału, gdzie uległy 0:3 Turcji. W 2019 roku uplasowały się na 4.miejscu, a w 2010 zakończyły turniej na najniższym stopniu podium.

Reprezentacja Polski mężczyzn udział w mistrzostwach Europy zainauguruje 31 sierpnia (czwartek) meczem z Czechami. Następnie Polacy zagrają z Holandią (1 września, piątek), Macedonią Północną (3 września, niedziela), Danią (5 września, wtorek), a na koniec zmagań w grupie C – z Czarnogórą (6 września, środa).

Podopieczni Nikoli Grbicia będą rywalizować w Skopje w Macedonii. Finał czempionatu zaplanowano na 16 września i odbędzie się on w Bolonii, we Włoszech. W ostatnich dwóch edycjach reprezentacja Polski plasowała się na 3.miejscu. Po raz ostatni polscy siatkarze sięgnęli po złoto mistrzostw Europy w 2009 roku.

terminarz EuroVolleyM 2023

 

Polską Siatkówkę wspierają

  • 15
  • 0
  • 6
  • 2
  • 1