SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, 9 października 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Ostatnie rozstrzygnięcia w Holandii

W sobotę zakończyły się rozgrywki w grupie F, której mecze rozgrywane były w Łodzi. Znamy już cztery drużyny, które awansowały do ćwierćfinału, a zmierzą się w nim Polska z Serbią i USA z Turcją. Do rozstrzygnięcia pozostało to, kto wyjdzie z holenderskiej części. Pewne są już Włochy i Brazylia, a o dwa pozostałe miejsca rywalizują Japonia, Chiny (po 6 wygranych) i Belgia (5).

Plan dnia

Rotterdam. Grupa E: Chiny - Belgia 3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

Już po pierwszym niedzielnym meczu wyjaśniły się wątpliwości, kto z grupy E awansuje do ćwierćfinału. Belgia miała szansę wyprzedzić Chiny, ale przegrała wyraźnie. Britt Herbots zdobyła aż 21 punktów, ale nie miała wsparcia u koleżanek. Rywalki miały bardziej wyrównany skład, z tradycyjnie najlepszą Yingying Li.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Rotterdam, Grupa E: Japonia - Holandia 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

W pożegnalnym spotkaniu w mistrzostwach Holandia przegrała z Japonią, a jej siatkarki spotkania kolejnej rundy w Apeldoorn będą oglądać tylko jako widzowie. Mecz był wyrównany, jednak więcej atutów miały Japonki. Wygrana sprawiła, że zakończyły grupę E na trzeciej pozycji i w ćwierćfinale zagrają z Brazylijkami. W drugiej parze Włoszki będą rywalizować z Chinkami, a Holandia zajęła szóste miejsce, jeszcze za Belgią.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Rotterdam. Grupa E: Portoryko - Argentyna  (20:25, 25:15, 25:20, 25:23)

W pojedynku, którego stawką było przedostatnie miejsce w grupie F, lepsze było Portoryko. To był pożegnalny mecz drugiej fazy grupowej mistrzostw świata i pożegnalny w hali w Rotterdamie. Ostatnia holenderska część turnieju zostanie rozegrana w Apeldoorn, a w Polski - przypomnijmy - w Gliwicach. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Portorykanka Brittany Abercrombie, która zdobyła 25 punktów.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Ćwierćfinały zostaną rozegrane we wtorek, a gospodarzem w Polsce będą Gliwice. O 17:30 Turcja zmierzy się z USA, a o 20:30 Polska z Serbią. W Holandii mecze będą się odbywać w Apeldoorn. 

  • 16
  • 2
  • 11
  • 2
  • 0