SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

jb, Angelika Knopek, Fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 29 września 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Polska zagra w Gdańsku w meczu dnia

W czwartek w mistrzostwach świata siatkarek rozegranych zostanie aż osiem meczów, z czego cztery w Polsce, gdzie do Gdańska dołącza Łódź. Najciekawiej powinno być w Ergo Arenie, gdzie nasza reprezentacja zmierzy się z Dominikaną. Partnerem polskiej części mistrzostw w Gdańsku jest Województwo Pomorskie.

Plan meczów:

Łódź, grupa C: Kanada - Kazachstan 3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

W pierwszym secie spotkania Kanadyjki całkowicie zdominowały rywalki z Kazachstanu, odnosząc bardzo wysokie zwycięstwo. Przeciwniczki tylko na krótką chwilę, w połowie partii, były w stanie objąć dwupunktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie Kazaszki także nie były w stanie nawiązać walki, przez co musiały pogodzić się z dotkliwą porażką. W trzecim secie rozpędzone Kanadyjki błyskawicznie wypracowały imponujące, kilkunastopunktowe prowadzenie, które pozwoliło im sięgnąć po pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Gdańsk, grupa B: Korea - Tajlandia 0:3 (13:25, 15:25, 14:25)

Tajlandia wysoko pokonała Koreę i zapewniła sobie awans do drugiej fazy grupowej  mistrzostw świata. Mecz był jednostronny, a Koreanki ustępowały rywalkom we wszystkich elementach. Trudno myśleć o lepszym wyniku przy 28-procentowej skuteczności w ofensywie. Tajki popełniły tylko dwa błędy w ataku, a ich przeciwniczki aż 13. Najskuteczniejszą zawodniczką była Kokram Pimpichaya, która zdobyła 21 punktów.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Łódź, grupa C: Serbia - Niemcy 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

Drugie spotkanie w łódzkiej Sport Arenie rozpoczął się od wyrównanej walki w pierwszym secie, w którym w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły reprezentantki Serbii. W drugiej partii Niemki do połowy jej trwania nieznacznie prowadziły, lecz za sprawą bardzo dobrej serii w polu serwisowym Serbki szybko zdołały zbudować sobie trzypunktową przewagę, której nie pozwoliły już sobie odebrać. W ostatnim secie Serbki zdawały się zdecydowanie kroczyć ku zwycięstwu, jednak w końcówce Niemki niespodziewanie zdołały odrobić straty. Finalnie jednak po zaciętej walce to reprezentacja Serbii mogła cieszyć się z wygranej.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Gdańsk, grupa B: Turcja - Chorwacja 3:0 (25:14, 25:12, 25:12)

Turcja błyskawicznie poradziła sobie z Chorwacją, która z meczu na mecz gra gorzej. Dominacja tureckich siatkarek była bardzo wyraźna, a Chorwatki ani przez moment, oczywiście poza pierwszymi akcjami, nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. W trzecim secie trener Giovanni Guidetti wprowadził na boisko zmienniczki, a z wyjściowego składu została tylko Eda Erdem, kapitan drużyny. Gdyby odliczyć przerwy między setami, gra trwała równo godzinę. Chorwacja nie ma już szans na awans do drugiej fazy turnieju.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Arnhem, grupa A: Włochy - Kenia 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

To jedno ze spotkań, w których nawet strata seta przez faworyta byłaby sensacją. Trener włoskiej reprezentacji oszczędzał swoje liderki: Paolę Egoni i Caterinę Bosetti, ale zmienniczki i tak były dużo lepsze od ambitnych Kenijek. Niespodzianką był remis w licznie punktowych bloków: 5:5.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Łódź, grupa C: USA - Bułgaria 3:1 (25:14, 23:25, 25:11, 25:15)

Amerykanki dobrze wywiązały się z roli faworytek ostatniego spotkania rozgrywanego dzisiaj w Łodzi. Podopieczne Karcha Királya już na początku seta wypracowały sobie bezpieczną przewagę, której Bułgarki nie były w stanie zniwelować. W drugiej partii reprezentantki Bułgarii starały się nie pozwolić rywalkom odskoczyć, przez co na tablicy wyników często widoczny był remis. W końcowej fazie siatkarki z Bałkanów świetnie zagrały w zagrywce, rozstrzygając tę partię na swoją korzyść. Trzeci set, podobnie jak pierwszy, przebiegł pod całkowite dyktando zawodniczek Stanów Zjednoczonych, które bez problemu odniosły zwycięstwo. Bułgarkom nie wystarczyło już sił na walkę w partii czwartej, wobec czego spotkanie zakończyło się zwycięstwem USA.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Gdańsk, grupa B: Polska - Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)

RELACJA Z MECZU

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki 

Arnhem, grupa A: Portoryko - Kamerun 3:0 (25:23, 25:16, 25:11)

Portorykanki zachowały szansę na czwarte miejsce w grupie A i awans do kolejnej fazy mistrzostw. Kamerun był równorzędnym przeciwnikiem tylko w pierwszym secie, w kolejnych dwóch ustępował przeciwniczkom w ataku, a poza tym jego zawodniczki popełniły dużo więcej błędów (w sumie 17). 

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Polską Siatkówkę wspierają

  • 11
  • 1
  • 7
  • 1
  • 0