SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

polsatsport.pl/JU, 2 stycznia 2021

Jacek Kasprzyk: mamy szanse na trzy medale

Odwołanie rozgrywek Ligi Narodów oraz turnieju olimpijskiego sprawiły, że ustalenia z roku 2020 stały się w wielu obszarach nieaktualnymi. Tak było między innymi z planowanymi w Krakowie i Łodzi meczami VNL. – Zmienił się kalendarz LN i w tych terminach kiedy były zakontraktowane mecze w Krakowie i Łodzi nie było dostępnej hali. Staraliśmy się z gospodarzami dokonać zmian, ale niestety nie dało się nic zrobić. Udało się za to pozyskać następne miasta, a my bardzo chcemy dbać o kibiców i chcemy, żeby mecze rozgrywane były w dużych halach – wyjaśnił Jacek Kasprzyk. Mecze Ligi Narodów mężczyzn rozegrane zostaną w Katowicach i Gdańsku.

W Polsce w tym roku odbędą się  także CEV Mistrzostwa Europy mężczyzn (organizowane wspólnie z Czechami, Estonią i Finlandią) – w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Męską kadrę czeka opóźniony o rok turniej olimpijski, a dla żeńskiej reprezentacji narodowej najważniejszym wyzwaniem będą mistrzostwa Starego Kontynentu.

– Uważam, że mamy szanse na trzy medale, jestem optymistą. Panów stać na dwa, a panie na ten najważniejszy. Cieszę się, że reprezentantki grają w szóstkach i stanowią o sile zespołu, a te co rywalizują za granicą, są siłą napędową drużyn włoskich. To bardzo optymistyczne przed sezonem reprezentacyjnym – podkreślił Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS

Jacek Kasprzyk zwrócił też uwagę na  bardzo dobrą współpracę przy ustalaniu harmonogramów przygotowań do poszczególnych turniejów zarówno ze sztabami szkoleniowymi obu biało-czerwonych zespołów narodowych, jak klubami PlusLigi i TAURON Ligi. – Dziękuję prezesom klubów, że zgodzili się na przesunięcie rozgrywek, by kadry mogły przygotowywać się jak najdłużej i jak najlepiej. Ważne było też, by patrzeć dwutorowo – aby reprezentacje były przygotowane solidnie, nie tylko do LN ale też do igrzysk – podkreślił Szef Federacji.

  • 5
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0