SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Dariusz Stoński, 25 maja 2020

Anna Stencel realizuje swoje marzenia

Anna Stencel została powołana przez trenera Jacka Nawrockiego na zgrupowanie kadry narodowej kobiet, które odbędzie się w COS OPO Szczyrk od 4 do 25 czerwca. - Moim pierwszym sportowym marzeniem było dostanie się do klubu Ligi Siatkówki Kobiet, a drugim powołanie do kadry. Teraz chciałabym grać w reprezentacji - mówi środkowa Banku Pozctowego Pałacu Bydgoszcz.

W bydgoskim klubie spędziła ostatni sezon. Poprzednio grała w Enei PTPS Piła. Ma 187 cm wzrostu i zasięg w wyskoku 306 cm. - Na początku swojej sportowej przygody grałam w koszykówką, która jednak była za bradzo agresywna i kontaktowa. Przeniosłam więc swoje zainteresowania na siatkówkę i po kilku treningach zdecydowałam, że zostają przy tym sporcie. Do Bydgoszczy przyszłam przed ostatnim sezonem. W Banku Pocztowym Pałacu czułam się bardzo dobrze. Był to fajny rok. Sportowo rozwinęłam się. Klub ma znakomitych kibiców i niezależnie od tego jak szło drużynie, byli zawsze z nami - powiedziała Anna Stencel.

Gdzie zagra w przyszłym sezonie? - To jest na razie niespodzianka i niebawem będzie ogłoszone - tajemniczo uśmiecha się środkowa Banku Pocztowego Pałacu.

W ostatnim meczu sezonu bydgoszczanki pokonały #VolleyWocław 3:0 (25:13, 25:19, 25:20) i komisarz Andrzej Wołkowycki statutkę MVP spotkania wręczył Annie Stemcel, która zdobyła jedenaście punktów, w tym miała dwa asy i cztery bloki. - Jednak nad blokiem muszę jeszcze popracować. Ten element zdecydowanie kuleje. Atak mam dobry. Na pewno konkurencja na tej pozycji jest w kraju bardzo mocna - dodaje Anna Stencel. Warto dodać, że Jacek Nawrocki powołał na zgrupowanie w Szczyrku również drugą środkową z bydgoskiego klubu Martę Ziółkowską.

Nie jest to pierwsze powołanie Anny Stencel do kadry narodowej kobiet. Zawodniczka znalazła się w szerokim składzie 24 siatkarek na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Apeldoorn. - Pod kierunkiem Jacka Nawrockiego trenowałam na zgrupowaniu na przełomie grudnia i stycznia. Bardzo dobrze mi się współpracowało z tym szkoleniowcem. Dlatego powołanie na najbliższy obóz mnie nie zaskoczyło - powiedziała.

Ostatnie tygodnie Anna Stencel spędziła w domu w Pile z chłopakiem i rodziną. Oczywiście w miarę możliwości trenowała, dbając przede wszystkim o kondycję.

Anna Stencel, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

  • 6
  • 0
  • 43
  • 0
  • 0