SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot.fivb.com, 8 maja 2020

Siatkarska Liga Narodów 2020 odwołana – PZPS prowadzi rozmowy  na temat meczów towarzyskich w Polsce.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała krajowe federacje – uczestników Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 o odwołaniu tegorocznej edycji tych prestiżowych zawodów.

Przyczyną decyzji FIVB jest globalna pandemia koronawirusa COVID-19 i wprowadzone w istotnej większości krajów ograniczenia uniemożliwiające przeprowadzenie sportowych zawodów, szczególnie rangi międzynarodowej. FIVB, jak i federacje krajowe – uczestnicy VNL na bieżąco analizowali rozwój sytuacji związanej z pandemią i wspólnie doszli do wniosku, że absolutnie nie można narażać bezpieczeństwa kibiców, zawodniczek, zawodników, sztabów oraz osób zaangażowanych w organizację turniejów. To była trudna, ale niezbędna decyzja, która mamy nadzieją zostanie przyjęta ze zrozumieniem przez siatkarską rodzinę i jej sojuszników. Treść komunikatu FIVB TUTAJ: https://www.fivb.com/en/about/news/fivb-announces-cancellation-of-vnl-2020?id=90800

Polski Związek Piłki Siatkowej, w porozumieniu z trenerami obydwu kadr narodowych Jackiem Nawrockim i Vitalem Heynenem aktywnie rozważa różne warianty przebiegu tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Utrzymywany jest bieżący kontakt z wybranymi federacjami europejskimi. Prowadzone rozmowy mają na celu  doprowadzenie do organizacji spotkań lub turniejów towarzyskich narodowych kadr żeńskich i męskich. Zainteresowanie inicjatywą PZPS jest bardzo duże. Największym wyzwaniem jest tu oczywiście zachowanie wszelkich rygorów i obostrzeń związanych z walką z COVID-19, dlatego Związek pozostaje w stałej relacji z Ministerstwem Sportu, aby monitorować i wspierać działania związane z przywróceniem w kraju rywalizacji sportowej. Nie ustają prace nad przygotowaniami do organizacji w przyszłym roku w Polsce Mistrzostw Europy Mężczyzn oraz w roku kolejnym Mistrzostw Świata Kobiet.

Dobrą informacją dla fanów siatkówki jest możliwość wymiany biletów zakupionych na tegoroczną odwołaną edycję VNL na vouchery, które będą upoważniały do uzyskania wejściówek na inne wydarzenia organizowane przez PZPS m.in. Mistrzostwa Europy 2021 oraz kolejną edycję Siatkarskiej Ligi Narodów. Kibice, którzy zdecydują się na ten gest solidarnościowy w stosunku do Polskiej Siatkówki otrzymają niepowtarzalną możliwość nabycia biletów w przedsprzedaży wraz z dodatkowym rabatem oraz pakietem siatkarskich upominków.

Żywimy ogromną nadzieję, że postęp w walce z pandemią będzie na tyle wystarczający, że uda się już wkrótce doprowadzić do rywalizacji naszych siatkarek i siatkarzy.

Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

  • 14
  • 0
  • 44
  • 16
  • 1