SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 10 lipca 2021

ME U17: Włochy - Polska 3:0

Reprezentacja Polski U17 mężczyzn rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Tiranie w Albanii. W pierwszym meczu spotkali się z Włochami, którym po walce ulegli 0:3 (21:25, 18:25, 22:25).

Podopieczni Konrada Copa od początku wskazywali Włochów nie tylko jako najsilniejszą drużynę w grupie, ale też jako jednych z faworytów do mistrzowskiego tytułu.

Włochy – Polska 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

Pierwsze akcje inaugurującego seta były wyrównane, chociaż rywale Polaków od początku pokazywali swoją siłę w polu serwisowym i bloku, co po czasie pozwoliło im zbudować przewagę. Biało-Czerwoni próbowali odrobić stratę jednak kąśliwe serwisy przeciwników skutecznie to uniemożliwiały. Finalnie ta odsłona padła łupem Włochów, którzy wygrali 25:21.

W drugiej partii, w grze Polaków pojawiło się zbyt wiele własnych błędów, które przy skutecznych atakach włoskiej ofensywy, zrobiły ogromną różnicę. „Oddawanie” punktów zemściło się w końcówce, a Azzurri zwiększyli swoją przewagę w meczu.

Trzeciej odsłony reprezentanci Polski mogą żałować. Od początku do końca byli w stanie dotrzymać kroku rywalom, poprawili swoją grę i byli o krok od przedłużenia spotkania. Niestety wysoka skuteczność w ataku prezentowana przez Włochów przesądziła o losach spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach rywali był Tomaso Barotto (19 punktów), natomiast najczęściej punktującym w reprezentacji Polski był Bartłomiej Potrykus (11 punktów).

Statystyki meczowe: https://www.cev.eu/match-centres/cev-u16-u17-volleyball-european-championship-2021/men/pybf-16-italy-v-poland/

  • 8
  • 3
  • 10
  • 5
  • 1