SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 21 lipca 2019

ME minikadetów: Francja złotym, a Polska brązowym medalistą

Polska pokonała Czechy 3:0 (26:24, 28:26, 25:21) w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy minikadetów w Sofii. W finale Francja pokonała Bułgarię 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:13). Środkowy Szymon Górowski został wybrany do The Dream Team of #EuroVolleyU17M

Zespoły Polski i Czech zagrały już w fazie grupowej i biało-czerwoni zwyciężyli 3:0. - Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ chcieliśmy grać o złoto, przegraliśmy sety w końcówkach. Jesteśmy tutaj grupą 12 zawodników i każdy z nich jest bardzo ważny dla zespołu. Wszyscy są tutaj walczakami, motywują siebie nawzajem, co możemy tutaj  na turnieju zobaczyć. Jestem przekonany, że w niedzielę chłopaki zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wygrać brązowy medal - powiedział Ariel Fijoł po przegranym w sobotę półfinale.

Pierwsza partia spotkania nieco lepiej zaczęła się za dla zawodników Czech 9:8. Polacy szybko odobili straty i doprowadzili do remisu 11:11. Od tego momentu zespoły grały punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej na nieznaczne, jednopunktowe prowadzenie wyszli rywale Polaków 16:15. Końcówka premierowej odsłony meczu była wyrównana 19:19. Ostatecznie ostatnie dwie akcje, który były dość nerwowe na swoją stronę rozstrzygnęli biało-czerwoni 26:24.

Polska drugiego seta rozpoczęła z wysokiego "c". Dzięki bardzo dobrej skuteczności w ataku oraz mocnej zagrywce objęła prowadzenie 6:2. Czesi ani myśleli się poddać i po przerwie technicznej doprowadzili do remisu 8:8 i 10:10. Następnie podopieczni Ariela Fijoła odskoczyli na trzy oczka 13:10. W dalszej części Polacy przejęli inicjatywę na boisku 16:12. Kiedy wydawało się, że nasz zespół kontroluje sytuację na parkiecie, do gry ponownie włączyli się siatkarze Czech, którzy doprowadzili do remisu w tej partii 20:20. Końcówka była bardzo zacięta. Jednak po raz kolejny więcej zimnej krwi zachowali Polacy 28:26.

Trzeci seta od początku lepiej układał się dla reprezentacji Polski 11:9. Biało-czerwoni wystrzegali się prostych błędów i utrzymywali wypracowaną dwupunktową przewagę 19:17. Polacy nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i ostatniego seta wygrali pewnie 25:21, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzoste Europy minikadetów.

Reprezentacja Polski U17 na ME minikadetów
Aleksander Czerwiński – UKS Korona Bełchatów, atakujący
Szymon Górowski – SKPS Dunajec Nowy Sącz, środkowy
Jakub Hawryluk – KS Jastrzębski Węgiel SA, libero
Maksym Kędzierski – AKS Rzeszów, przyjmujący
Kajetan Kubicki – KS Jastrzębski Węgiel SA, rozgrywający
Tytus Nowik – SPS Lębork, atakujący
Jakub Olszewski – SKPS Dunajec Nowy Sącz,  przyjmujący
Konrad Pacholski – UKS Sparta Volleyball Kraków, środkowy
Kacper Pakos – KS Wifama Łódź, rozgrywający
Piotr Śliwka – KS Spartakus Trend Koronowo, przyjmujący
Jakub Szafrański – AZS PWSZ Nysa, środkowy
Kamil Szymendera – Gwardia Wrocław, przyjmujący

Sztab szkoleniowo-medyczny
Ariel Fijoł – trener
Artur Sierzchuła – asystent trenera
Artur Kulikowski – asystent trenera
Krzysztof Wróbel – fizjoterapeuta
Stanisław Gadziński – trener przygotowania fizycznego
Kacper Goździkiewicz – statystyk
Zdzisław Gogol – menadżer

Pkt po pkt: https://cevlive.cev.eu/DV_LiveScore.aspx?ID=36776

Statystyki mecz: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=36776

  • 24
  • 0
  • 21
  • 0
  • 0