SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Martyna Szydłowska, 12 lipca 2019

Ariel Fijoł: Przyjechaliśmy tutaj wygrać każdy mecz

Od wczoraj reprezentacja Polski U17 przebywa w Sofii, gdzie już jutro rozpoczną się Mistrzostwa Europy U17.  Biało-Czerwoni mają za sobą już pierwsze treningi w hali i są gotowi do walki o najwyższe cele.

Reprezentacja Polski jest grupie II, która rozgrywa swoje mecze w hali treningowej przy Arenie Armeec. Polacy zmierzą się kolejno z Włochami, Rosjanami, Portugalczykami, Grekami i Czechami. To właśnie w dwóch pierwszych zespołach trener naszych siatkarzy dopatruje się najgroźniejszych rywali.

 Jesteśmy w bardzo silnej grupie, ale tak naprawdę w tym turnieju jest dwanaście mocnych drużyn. Ułożyło się tak, że zagramy dwa bardzo istotne mecze na samym początku - jutro z Włochami, a w niedzielę z Rosją. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju, mieliśmy pewne problemy, ale teraz wszyscy są zdrowi i pewni siebie. Oczywiście szanujemy przeciwników, ale znamy też swoją wartość. Będziemy walczyć w każdym meczu o każdy punkt, o każdy set – zapowiedział Ariel Fijoł.

Również sama hala przypadła do gustu naszej reprezentacji, która w Arenie Armeec odbyła już dwa treningi :  Obiekt nam bardzo odpowiada, bo jest bliźniaczy do tego, w którym się przygotowywaliśmy, czyli do Polic.

Tegoroczny czempionat w kategorii do lat 17 jest dopiero drugą edycją tych rozgrywek. W 2017 roku Polska nie zdołała zakwalifikować się do turnieju głównego, w tym sezonie nasza reprezentacja wymieniana jest wśród faworytów do medali.

Każdy przyjeżdża tutaj walczyć o medale. Nie mówię, że przyjechaliśmy tutaj po złoto, ale przyjechaliśmy tutaj wygrać każdy mecz. Do każdego spotkania będziemy podchodzić jak do oddzielnej misji. Przygotowujemy się teraz na Włochów i postaramy się pokazać wszystko, co mamy najlepsze i zniwelować ich mocne strony – podkreślał trener Biało-Czerwonych.

Pytany, czy sukcesy starszych kolegów dodadzą skrzydeł naszej reprezentacji U17 odpowiedział:

Sukcesy pozostałych reprezentacji są dla nas pozytywnym bodźcem, to jest bogactwo polskiej siatkówki. Reprezentacje seniorskie nie zaznają porażki, a chłopcy oglądają ich mecze. Dla nas siatkówka to praca i pasja, ale dla nich to przede wszystkim wielka pasja. Między treningami na wszystkich zgrupowaniach większość czasu rozmawiamy o siatkówce. To wspaniałe, że Polska ma taki potencjał w tym sporcie. Mamy kontakt z innymi młodzieżowymi reprezentacjami, znamy się z trenerami, wszyscy wykonują świetną pracę i teraz wszyscy walczymy o jak najlepsze wyniki.

Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz w Sofii, czyli spotkanie z obrońcami tytułu Włochami, zagrają jutro o godzinie 14:00 (15:00 czasu lokalnego).

  • 12
  • 1
  • 24
  • 0
  • 0