SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mariusz Szyszko, 22 listopada 2019

Michał Bąkiewicz: znowu imponowaliśmy zagrywką

Polska zwyciężyła Łotwę 3:0 (25:19, 25:21, 25:13) w pierwszym dniu rywalizacji w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA), które odbywają się w Daugavpils. Dziś biało-czerwoni pokonali teoretycznie najgroźniejszego rywala Białoruś 3:0 (25:17, 25:19, 25:19) i są bardzo blisko awansu do finału,

Po meczu powiedzieli:

Kajetan Kubicki: Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Traktowaliśmy Białoruś jako najgroźniejszego rywala w grupie i potwierdzili to na boisku. To wysoki, bardzo silny fizycznie zespół.Udało nam się wypełnić wszystkie założenia przedmeczowe trenera. Wiedzieliśmy w których kierunkach atakują Białorusini i jak ustawiać pod nich blok i obronę. Jutro mecz z Gruzją, teoretycznie łatwiejszy, ale nie mamy zamiaru ich lekceważyć. Do każdego rywala podchodzimy z równym szacunkiem i koncentracją.

Michał Bąkiewicz: Drugi mecz w którym imponowaliśmy zagrywką. !4 asów przy 17 zepsutych serwisach to doskonały wynik. Jestem zadowolony z presji, którą wywieramy w tym elemencie na przeciwnikach i z naszego boiskowego sprytu. Cieszę się ,że zawodnicy, których wprowadziłem w ostatnim czasie do gry świetnie wkomponowali się w grupę. Gramy jutro o zwycięstwo z Gruzją nie myśląc czy później zagramy z Rosją czy Ukrainą.

  • 7
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0