SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 27 lipca 2017

EYOF. Polska - Turcja w meczu o miejsca 5-8

Po zwycięstwie nad Węgrami 3:0 oraz porażkach z Czechami 2:3 i Rosją 0:3 polscy kadeci będą grać o miejsca 5-8 w turnieju siatkówki XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Győr. Czwartek był dniem wolnym w rywalizacji.

- Turniej siatkówki chłopców ma bardzo mocną obsadę. Gra siedem najlepszych zespołów z ostatnich mistrzostw Europy - mówi Maciej Zendeł, trener reprezentacji Polski. - Naszym pierwszym rywalem będzie Turcja, brązowy medalista kontynentalnego czempionatu. W Győr możemy też oglądać Francję, naszego grupowego rywala w sierpniowych mistrzostwach świata kadetów. Trójkolorowi prezentują się tutaj znakomicie.

W meczach półfinałowych Rosja spotka się z Włochami, a Czesi z Francją. W piątek Polska zagra z Turcją (początek 11.30). W drugim spotkaniu tej fazy Węgrzy zmierzą się z Belgią.

- W Győr panuje super sportowa atmosfera. Miasto żyje Festiwalem. Jest on widoczny praktycznie na każdym kroku - podkreślił Maciej Zendeł.

Czwartek był drugim medalowym dniem dla Polski podczas XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Dorobek Polaków powiększył się o złoto i dwa brązy. Łącznie mamy już na koncie 5 krążków: 2 złote, 1, srebrny, 2 brązowe.

  • 2
  • 1
  • 89
  • 0
  • 16