SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 17 lipca 2017

Maciej Zendeł: Był to bardzo pożyteczny sprawdzian

- Był to bardzo pożyteczny sprawdzian. W Anapie w Memoriale Jurija Czesnokowa zagraliśmy z zespołami ze światowej czołówki - powiedział Maciej Zendeł, trener reprezentacji kadetów, która dziś wróciła do Warszawy. Biało-czerwoni, przygotowujący się do XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i mistrzostw świata kadetów, zmierzyli się z Czechami, Iranem i Rosją, która zajęła pierwsze miejsce w zawodach.

- W naszej opinii najlepszym zespołem był Iran, z którym stoczyliśmy wyrównaną walkę zakończoną porażką 2:3 - kontynuuje Maciej Zendeł. - Przegraliśmy również 2:3 z mistrzem Europy Czechami, w tie breaku było do 13. Rosji ulegliśmy 1:3 i to też był równy bój.

Maciej Zendeł podkreślił, że obecnie największym mankamentem zespołu "jest przyjęcie trudnego flota, co następnie przekłada się na rozegranie. Cały czas nad tym pracujemy."

XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbędzie się od 23 do 29 lipca w węgierskim Győr. Reprezentacja Polski liczyć będzie 117 osób (w tym 81 zawodników i 36 osób współpracujących). Grupowymi rywalami polskich kadetów będą Czesi (24 lipca, 11.30), Rosjanie (25 lipca, 11.30), Węgrzy (26 lipca, 16.30). W drugiej grupie zmierzą się zespoły Belgii, Francji, Turcji i Włoch.

Do Győr reprezentacja Polski uda się 22 lipca rano z Warszawy. Dzień wcześniej w Centrum Olimpijskim PKOl, wszyscy członkowie ekipy złożą uroczyste ślubowanie i odbiorą nominacje (początek 17.00).

Drużyna kadetów po powrocie z Anapy otrzyma dwa dni wolnego. W czwartek po obiedzie spotka się w Warszawie i tego dnia oraz w piątek przed południem będzie miała trening.

Z kolei mistrzostwa świata kadetów U19 rozegrane zostaną od 18 do 27 sierpnia w Bahrajnie. Reprezentacja Polski odleci tam 15 sierpnia, a przygotowywać się będzie m.in. na 10-dniowym zgrupowaniu w Krośnie. Biało-czerwoni awans do czempionatu wywalczyli w ostatnich mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej, gdzie zajęli piąte miejsce. Złoty medal zdobyły Czechy. W Bahrajnie Polska będzie bronić złotego medalu zdobytego przed dwoma laty w Argentynie.

Podział na grupy:
Grupa A – Bahrajn, USA, Portoryko, Egipt, Tunezja
Grupa B - Polska, Brazylia, Kuba, Japonia, Francja
Grupa C - Włochy, Rosja, Chile, Korea Południowa, Turcja
Grupa D - Argentyna, Iran, Meksyk, Chiny, Czechy

  • 2
  • 1
  • 91
  • 0
  • 14