SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 16 maja 2011

Od 18 do 22 maja w serbskim Zrenjaninie polskie siatkarki będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym o awans do mistrzostw świata juniorek. Rywalkami zespołu trenera Grzegorza Kosatki będą zespoły Portugalii, Czarnogóry, Grecji i Serbii.

Kwalifikację do mistrzostw świata zapewni tylko zwycięstwo w grupie. Awans uzyska również zespół z drugiego miejsca, ale musi mieć najlepszy bilans ze wszystkich grup. - Najsilniejszym zespołem w grupie są Serbki. Gospodynie mają duże dokonania w siatkówce młodzieżowej. Jednak nie takie przeszkody były w sporcie pokonywane. Jedziemy do Zrenjanina pełni ambicji i woli walki. Chcemy uzyskać awans - powiedział trener reprezentacji juniorek Grzegorz Kosatka.

Polskiemu szkoleniowcowi nie brakowało problemów w okresie przygotowawczym. Ze względu na kontuzję naderwania mięśni brzucha ze składu kadry wypadła Anna Grejman. Natalia Kurnikowska ma obowiązki w klubie w rozgrywkach play off PlusLigi Kobiet.

Skład reprezentacji Polski: Emilia Kajzer, Gabriela Jasiński, Zuzanna Czyżnielewska, Dominika Nowakowska, Anna Łozowska, Justyna Sosnowska, Aleksandra Sikorska, Koleta Łyszkiewicz, Emilia Mucha, Ewa Śliwińska, Ewelina Mikołajewska, Dorota Medyńska.

  • 1
  • 0
  • 54
  • 1
  • 3