SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Conny Kurth / CEV, 27 marca 2023

Dobre występy Polaków w Snow Volleyball European Tour w Wagrain

W miniony weekend w austriackim Wagrain w sercu Alp rozegrano jedyny w tym sezonie turniej CEV Snow Volleyball European Tour, z udziałem polskich drużyn. Polki były o krok od zdobycia medalu, ostatecznie zajmując 4. miejsce, jedną lokatę niżej uplasowali się Biało-Czerwoni.

Wagrain, które jest mekką siatkówki na śniegu od piątku do niedzieli gościło jedyny w tym sezonie turniej CEV Snow Volleyball European Tour 2023. Do zawodów zgłosiło się 28 zespołów męskich i 15 kobiecych, wśród nich było pięć polskich drużyn.

W rywalizacji kobiet świetnie spisały się Polki, które w składzie Agnieszka Wołoszyn, Justyna Tylutki, Karolina Kirszenstein i Michalina Tokarska zajęły 4. miejsce. Biało-Czerwone swój udział w turnieju rozpoczęły w kwalifikacjach, pewnie pokonując drużyny Litwy (2) i Włoch (2). Następnie rywalizując w fazie grupowej pokonały bez straty seta dwie drużyny gospodarzy, wygrywając swoją grupę A. Zwycięską passę Polek przerwały w półfinale Turczynki, które później sięgnęły po złote medale. Biało-Czerwone w meczu o brąz walczyły z pierwszą drużyną Litwy, która w tie-breaku przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Druga polska drużyna kobiet (Szczepanik, Chmiel, Siergiej) zakończyła swój udział na fazie grupowej.

23891c 1

Do rywalizacji mężczyzn przystąpiły trzy polskie zespoły. Dwie z nich (Ćwiertnia, Bełczyk, Korczuk, Skóra oraz Konpa, Kołodziejski, Paluba) nie przebrnęły kwalifikacji. Triumfatorzy rozgrywanego tydzień wcześniej pokazowego turnieju #TO25, czyli Piotr Groszek, Karol Szczepanik i Michał Matyja, do których dołączył Mateusz Hadala, ze względu na swój ranking mieli zagwarantowany udział w turnieju głównym. W fazie grupowej po zaciętym trzysetowym boju przegrali drużyną Austrii 2 - późniejszymi triumfatorami turnieju oraz wygrali z zespołem Szwajcarii. W ćwierćfinale Polacy zmierzyli się z włoską drużyną, która niestety pokonała Biało-Czerwonych w tie-breaku. Ostatecznie polska drużyna została sklasyfikowana na 5. lokacie.

23891b 1

W kalendarzu siatkówki na śniegu na ten sezon były również trzy turnieje w Turcji, niestety wszystkie musiały zostać odwołane ze względu na tragiczne trzęsienie ziemi w tym kraju.

 
  • 9
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0