SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, https://zenit-kazan.com, 28 grudnia 2021

Reprezentant tygodnia: Bartosz Bednorz

W ostatnich dniach mieliśmy dwóch kandydatów do tytułu Reprezentanta Tygodnia. Byli nimi Wilfredo Leon oraz Bartosz Bednorz. Postawiliśmy na tego drugiego, choć mamy świadomość, że ten pierwszy miał znakomite statystyki i zagrał kapitalny mecz. Wybór padł jednak na Bednorza ze względu na zdobycie przez jego klub, Zenit Kazań Pucharu Rosji. Polak był chwalony za swoją postawę. Takie osiągnięcie jest godne uznania.

1. Bartosz Bednorz (Zenit Kazań) - Reprezentant Tygodnia

Rosyjska ekstraklasa jest jedną z najsilniejszych siatkarskich lig na świecie. Nic też dziwnego, że samo podpisanie kontraktu z jednym z jej klubów jest sporym wyróżnieniem. Sukcesy odniesione w Rosji bez wątpienia cieszą zawodników oraz kibiców. Przypomnijmy, że w decydującym spotkaniu turnieju Final Four jego klub wygrał z aktualnym mistrzem kraju i uczestnikiem Ligi Mistrzów Dynamem Moskwa 3:0 (25:18, 25:19, 25:23). Reprezentant Polski zdobył sześć punktów. W ataku miał 38 procent skuteczności, a w przyjęciu 45 procent dokładności. Jak podkreślił klub z Kazania ma jeszcze do zrealiwoania dwa cele – Puchar CEV i mistrzostwo Rosji. Z Zenitem zdobył drugie trofeum. Przed rokiem sięgnął po Superpuchar. W półfinale Final Four Zenit wyeliminował innego uczestnika Ligi Mistrzów, Lokomotiw Nowosybirsk.

2. Wilfredo Leon (Sir Safety Conad Perugia)

Reprezentant Polski w spotkaniu z Top Volley Cisterna wręcz szalał na boisku. Neutralizował zagrywki rywali, rozbijał w proch i pył jego defensywę. W meczu 14. kolejki Serie A siatkarze z Perugii wygrali 3:1 (25:27, 25:19, 25:10, 25:19). Wilfredo Leon zdobył 28 punktów, z czego cztery zagrywką i dwa blokiem. W ataku jego skuteczność wynosiła 63%. Poza tym był mocno obciążony w przyjęciu

 
  • 7
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0