SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 21 stycznia 2021

Polska Siatkówka na Uniwersjadzie 2021

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się robocze spotkanie związane z udziałem akademickich reprezentacji Polski w siatkówce podczas sierpniowych Letnich Światowych Igrzysk Uniwersyteckich, która odbędą się w chińskim Chengdu.

W składzie delegacji Akademickiego Związku Piłki Siatkowej znaleźli się Dariusz Piekut – Sekretarz Generalny AZS oraz Andrzej Burzyński i Artur Słomka. Polski Związek Piłki Siatkowej reprezentowali: Jacek Kasprzyk – Prezes PZPS, Jacek Sęk – Wiceprezes, Sekretarz Generalny PZPS oraz Hubert Tomaszewski – Kierownik Zespołu Reprezentacji Seniorskich.

Polscy siatkarze-studenci są już zakwalifikowani do turnieju w Chengu, jako srebrni medaliści poprzedniej uniwersjady. O ewentualnym starcie żeńskiej kadry akademickiej Międzynarodowa Federacja Sportu Uniwersyteckiego (FISU) zdecyduje 18 lutego.

PZPS zadeklarował wsparcie reprezentacji akademickiej w przygotowaniach do turnieju, natomiast AZS gwarantuje opiekę i logistykę podczas zawodów, które rozpoczną się 18 sierpnia, a zakończą 29 sierpnia 2021 roku.

Omówiono też wstępna listę siatkarzy-studentów, którzy wypełniają kryteria FISU oraz kształt sztabu trenerskiego.

Polskie reprezentacje akademickie w siatkówce mają bogaty dorobek medalowy w rywalizacji sportowców studentów. Panie po medal złoty sięgnęły w roku 2007, srebrny dwa lata wcześniej i brązowy podczas I Uniwersjady w roku 1959. Męska kadra mistrzostwo zdobyła trzydzieści lat temu, a potem była już epoka srebrna (1993, 2013 i 2019).

  • 5
  • 4
  • 10
  • 0
  • 0