SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 19 stycznia 2021

Reprezentantka Tygodnia: Joanna Wołosz

Za nami kolejne dni pełne siatkówki i wiele emocjonujących meczów. W rozgrywkach pań uważnie przyjrzeliśmy spotkaniom toczonym w kraju i za granicą. Najlepiej z naszych reprezentantek zaprezentowała się Joanna Wołosz, wybrana Reprezentantką Tygodnia.

1. Joanna Wołosz w meczu przeciwko Bartoccini Fortinfissi Perugii

Joanna Wołosz przyzwyczaiła kibiców włoskiego Imoco Volley Conegliano do swojej świetnej dyspozycji. Polska rozgrywająca jest głównym trybikiem w idealnie działającym mechanizmie całej drużyny, a jej perfekcyjne dogrania do koleżanek z boiska są niemalże nieprzewidywalne dla rywalek. Nasza siatkarka zagrała znakomite spotkanie przeciwko ekipie z Perugii, zdobywając w nim aż osiem punktów. Wygrana nad Bartoccini Fortinfissi była 41 zwycięstwem z rzędu Imoco Volley.

Statystyki Joanny Wołosz (Imoco Volley Conegliano) przeciwko Bartoccini Fortinfissi Perugii: 8 punktów – 3 punkty zdobyte w ataku, 1 punktowy blok, 4 punktowe zagrywki

20095a

2. Marlena Kowalewska w meczu przeciwko ŁKS Commercecon Łódź

Kroku Joannie Wołosz stara się dotrzymywać druga z polskich rozgrywających Marlena Kowalewska. Siatkarka Chemika Police może pochwalić się dobrym występem przeciwko ŁKS Commercecon Łódź, w którym poprowadziła swoją drużynę do szybkiego zwycięstwa 3:0. Nasza kadrowiczka nie tylko sprawdziła się przy rozdziale piłek, ale także sama zapisała w statystykach cztery punktowe akcje. Za swoją grę odebrała statuetkę dla najbardziej wartościowej zawodniczki meczu.

Statystyki Marleny Kowalewskiej (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko ŁKS Commercecon Łódź: 4 punkty – 2 punkty zdobyte w ataku, 1 punktowy blok, 1 punktowa zagrywka, nagroda MVP

3. Agnieszka Kąkolewska w meczu przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów

Dobry mecz ma za sobą Agnieszka Kąkolewska, która szansę na grę w pełnym wymiarze przeciwko rzeszowiankom dostała dopiero w trzecim secie. Choć w ataku miała wiele trudności, to wszelkie niedoskonałości nadrobiła czujną grą w bloku, siedmiokrotnie zatrzymując na siatce siatkarki Developresu. Dodatkowo zapisała na swoim koncie 7 wybloków, pozwalając swoim koleżankom na zbudowanie skutecznych kontr. Łącznie środkowa Grupy Azoty Chemika Police w tym spotkaniu zdobyła 10 „oczek”. 

Statystyki Agnieszki Kąkolewskiej (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów: 10 punktów, 20% skuteczności w ataku, 7 bloków, 7 wybloków, 1 punktowa zagrywka

4. Kamila Witkowska w meczu przeciwko Enei PTPS Pile

Kolejny raz w naszym zestawieniu pojawia się Kamila Witkowska. Środkowa #VolleyWrocław w starciu z Eneą PTPS Piłą punktowała 14 razy, notując wysoką 64-procentową skuteczność w ataku. Dodatkowo na swoim koncie zapisała jeszcze 5 spełnionych bloków i 3 wybloki, potwierdzając, że na siatce radzi sobie znakomicie. Za swoją grę odebrała statuetkę MVP.

Statystyki Kamili Witkowskiej (#VolleyWrocław) przeciwko Enei PTPS Pile: 14 punktów, 64% skuteczności w ataku, 5 punktowych bloków, 3 wybloki, nagroda MVP

5. Maryna Grajber w meczu przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów

Udany występ ma za sobą Martyna Grajber. Przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police w starciu z rzeszowskim Developresem imponowała jakością przyjęcia i dokładnością dograń do rozgrywającej, utrzymujących się na poziomie ponad 90%. Dodatkowo nieco odblokowała się w ofensywie i skończyła  10 ataków. W swoich statystykach zawarła także dwa punktowe bloki oraz jedną punktową zagrywkę.

Statystyki Martyny Grajber (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów: 13 punktów, 92% przyjęcia pozytywnego, 62% przyjęcia perfekcyjnego, 40% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 1 wyblok, 1 punktowa zagrywka.

Do odnotowania: Warta zauważenia jest dobra dyspozycja Aleksandra Krzos. Libero Developresu SkyRes Rzeszów w dwóch ostatnich meczach, mimo prawdziwego ostrzału ze strony rywalek, utrzymała wysoką dokładność przyjęcia oscylującą w granicach ponad 50%. Łącznie, przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police i E.LECLERC MOYA Radomce Radom przyjęła 50 zagrywek. 

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 2
  • 12
  • 0
  • 0