SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 12 stycznia 2021

Reprezentant Tygodnia: Łukasz Kaczmarek

Za nami kolejne mecze z udziałem naszych reprezentantów rywalizujących w kraju i za granicą. Bardzo dobrą formę zaprezentowali zwłaszcza zawodnicy PlusLigi, którzy brylowali w statystykach. Tytuł Reprezentanta Tygodnia tym razem przypadł Łukaszowi Kaczmarkowi. 

1. Łukasz Kaczmarek w meczu przeciwko GKS Katowicom

Aktualne zestawienie otwiera Łukasz Kaczmarek. Atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźle zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję w starciu z katowicką GieKSą, zdobywając w sumie 16 punktów. Srebrny medalista Pucharu Świata i brązowy medalista VNL 2019 atakował z imponującą 81-procentową skutecznością, a dodatkowo punktował w bloku i polu serwisowym. Za całe spotkanie odebrał nagrodę MVP.

Statystyki Łukasza Kaczmarka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko GKS Katowicom: 16 punktów, 81% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 punktowe zagrywki, nagroda MVP.

20069a

2. Paweł Zatorski w meczu przeciwko GKS Katowicom

Na drugim miejscu naszego rankingu znalazł się kolejny przedstawiciel kędzierzynian – Paweł Zatorski. Dwukrotny mistrz świata zagrał bardzo dobre spotkanie z GKS Katowicami, wykonując świetną pracę zarówno w odbiorze zagrywki, jak i w obronie. Wiele z udanych akcji ofensywnych lidera tabeli miało swoje źródło właśnie w świetnej pracy „Zatiego” w głębi pola.

Statystyki Pawła Zatorskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko GKS Katowicom: 13 odbiorów zagrywki, 77% dokładności przyjęcia, 62% przyjęcia perfekcyjnego.

3. Tomasz Fornal w meczu przeciwko GKS Katowicom

Kolejnym z naszych reprezentantów, który punktował przeciwko klubowi ze stolicy województwa śląskiego jest Tomasz Fornal. Przyjmujący Biało-Czerwonych w derbach Śląska zagrał naprawdę dobrze, zdobywając dla swojego zespołu 16 punktów, przy 67-procentowej skuteczności w ataku. Medalista reprezentacji Polski spisał się też w przyjęciu, odbierając 10 z posłanych w jego stronę serwisów i utrzymując jakość swojego koronnego elementu na poziomie 70%. Ponadto dwukrotnie zatrzymał rywali na siatce i posłał dwie punktowe zagrywki. Za swój występ otrzymał nagrodę MVP.

Statystyki Tomasza Fornala (Jastrzębski Węgiel) przeciwko GKS Katowicom: 16 punktów, 10 odbiorów zagrywki, 70% dokładności przyjęcia, 50% przyjęcia perfekcyjnego, 67% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 2 punktowe zagrywki, nagroda MVP.  

4. Piotr Nowakowski w meczu przeciwko Stali Nysa

Czwarte miejsce w rankingu na Reprezentanta Tygodnia zajął Piotr Nowakowski. Środkowy VERVY Warszawy ORLEN Paliwa zagrał bardzo dobre spotkanie przeciwko beniaminkowi PlusLigi – Stali Nysa, notując łącznie 15 „oczek” na swoim koncie. Dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata szczególnie dobrze zaprezentował się w bloku, zatrzymując siatkarzy z Nysy aż 7 razy. Dobre wyczucie gry przeciwników potwierdza też 5 wybloków, które zapisał na swoim koncie. W swoich statystykach zanotował także 60% w ataku i 2 punktowe zagrywki.

Statystyki Piotra Nowakowskiego (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa) przeciwko Stali Nysa: 15 punktów, 60% skuteczności w ataku, 7 punktowych bloków, 5 wybloków, 2 punktowe zagrywki

5. Andrzej Wrona w meczach przeciwko Stali Nysa i Indykpolowi AZS Olsztyn

Nasze zestawienie zamyka drugi ze środkowych warszawskiej drużyny – Andrzej Wrona. Mistrz świata 2014 dotrzymał kroku Piotrowi Nowakowskiemu, zapisując na konto warszawian 12 punktów, przy blisko 70-procentowej skuteczności w ataku. Statystyki uzupełnił 1 punktową zagrywką. Równie dobrze zaprezentował się w wygranym spotkaniu z Olsztynem, za które otrzymał nagrodę MVP.

Statystyki Andrzeja Wrony (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa) przeciwko:

Stali Nysa: 12 punktów, 69% skuteczności w ataku, 1 punktowa zagrywka

Indykpolowi AZS Olsztyn: 7 punktów, 86% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, nagroda MVP.

Do odnotowania: Warty uwagi jest ostatni występ Szymona Jakubiszaka. Młody środkowy reprezentujący barwy Cuprum Lubin w wygranym meczu przeciwko Cerrad Enei Czarnym Radom punktował 8 razy, kończąc 8 z 11 ataków, a za swoją grę otrzymał nagrodę MVP. Równie dobrą dyspozycję zaprezentował Karol Butryn. Atakujący Asseco Resovii Rzeszów w wygranym meczu z MKS Będzin zdobył 26 punktów, przy prawie 70-procentowej skuteczności w ofensywie i także cieszył się z nagrody dla najlepszego gracza spotkania.   

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 1
  • 2
  • 11
  • 0
  • 0