SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 31 maja 2019

Siatkarska Liga Narodów: Polki w czołówce

Turcja, USA, Włochy i Polska - taka jest kolejność czołowej czwórki drużyn po sześciu meczach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów (VNL). Wszystkie drużyny odniosły po pięć zwycięstw i doznały po jednej porażce. Za biało-czerwonymi plasują się takie potęgi w naszej dyscyplinie sportu jak Brazylia, Chiny, Japonia, Serbia czy Rosja, która zajmuje czternaste miejsce w tabeli.

- Jeśli ktoś przed turniejem w Apeldoorn powiedziałby mi, że wygramy komplet spotkań, powiedziałabym, że jest człowiekiem mocnej wiary. Tak poważnie myślę, że nie zakładałyśmy aż takiego sukcesu. Do każdego sukcesu podchodzimy nastawione mentalnie na zwycięstwo, bo inaczej sportowcy nie funkcjonują. Wiedziałyśmy, jakie zespoły tu zagrają, że będzie ciężka walka i tak ten turniej wyglądał - powiedziała przyjmująca polskiego zespołu Martyna Grajber, cytowana na stronie internetowej polsatsport.pl.

- Trudno było sobie wyobrazić lepsze saldo punktowe naszej reprezentacji po dwóch tygodniach gry. Równamy się do najlepszych. Wyprzedzamy m.in. mistrzynie świata Serbki - mówi Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

Jak podkreślił Włodzimierz Sadalski wygrywamy z zespołami zajmującymi wyższe miejsca w rankingu światowym. - Miło było patrzeć jak Polska skutecznie walczy z Brazylią czy Holandią.Widać, że w ekipie jest znakomita atmosfera, a wygrane budują dobry nastrój. Siatkarski świat tak jak na początku XXI wieku zaczyna uczyć się nazwisk reprezentantek Polski - powiedział Włodzimierz Sadalski.

Włodzimierz Sadalski dodał, że "polski zespół ma już swój styl gry i widać, że praca trenera Jacka Nawrockiego i jego sztabu szkoleniowego zaczyna przynosić efekty, a przykład Magdy Stysiak najlepiej świadczy, że w naszym kraju talentów siatkarskich nie brakuje."

W przyszłym tygodniu rozegrane zostaną mecze trzeciego tygodnia Siatkarskiej Ligi Narodów. Polska zagra w belgijskim Kortrijk, gdzie poza gospodyniami zmierzy się z Rosją i Serbią, która będzie rywalem podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Relacje z meczów VNL w sportowych stacjach Polsatu.

KORTRIJK (BELGIA)

04.06.2019 17:15                              Serbia – Polska
04.06.2019 20:15                              Belgia – Rosja

05.06.2019 17:15                              Rosja – Serbia
05.06.2019 20:15                              Belgia – Polska

06.06.2019 17:15                              Polska – Rosja
06.06.2019 20:15                              Belgia – Serbia

Szczegóły: https://www.volleyball.world/en/vnl/women/resultsandranking/round1

  • 7
  • 0
  • 23
  • 0
  • 0