SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Marendziak – Oficer Prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Szczecinie, 16 czerwca 2017

Szczecin organizatorem dużych imprez sportowych

Każde debiutujące w wielkim wydarzeniu Miasto-Gospodarz jest dla danej dyscypliny swego rodzaju niewiadomą, która stać się może dla wszystkich wielką niespodzianką. Ale to niespodzianka, która niesie ze sobą zawsze „ziarno” niepewności, czy aby zaskoczenie nie będzie równoznaczne z rozczarowaniem. W wypadku Szczecina tej niepewności nie ma.

W ostatnich latach miasto, wykorzystując nowe lub odnawiane obiekty sportowe zdecydowało się na organizację kilku znaczących wydarzeń sportowych, które pozwoliły na zdobycie potrzebnego doświadczenia. Przy okazji gama różnorodności sportów tam prezentowanych sprawiła, że  dziś miasto dysponuje zespołem ludzkim gotowym do organizacji wszelkich wydarzeń na najwyższym światowym poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje organizowany nieprzerwanie od 25 lat, największy i najstarszy męski turniej tenisowy w Polsce – Pekao Szczecin Open. Ten challenger ATP z pulą nagród 150 tysięcy dolarów dwukrotnie otrzymywał nagrodę za najlepszy turniej tej rangi na świecie. Po raz drugi nagroda przyznana została za rok ubiegły i  zostanie odebrana w połowie czerwca. To tu grali m.in.: Fernando Gonzalez, Nikołaj Dawydienko, Dustin Brown, Florent Serra, Sergio Roitman, Micolas Massu, Juan Ignacio Chela i wielu wielu innych z naszymi Matkowskim, Kubotem, Janowiczem i Fyrstenbergeim na czele. To tu swój pierwszy poważny turniej wygrali właśnie wspomniani Matkowski i Fyrstenberg (najlepsi w historii polskiego tenisa debliści, finaliści turnieju Masters – nieoficjalnych mistrzostw świata),  to tu przed rokiem na pojedynki Jerzego Janowicza wybrało się tak wielu kibiców, że zabrakło biletów. Mało tego od blisko 18-tu lat niezależnie od składu decydującego o tytule meczu –na korcie im. Bohdana Tomaszewskiego notujemy nadkomplety widowni. A trybuny przygotowywane są od lat na 3500 miejsc siedzących. 

W 2011 roku Szczecin zdecydował się na krok szczególny. Praktycznie zaraz po oddaniu do użytku nowego 50-metrowego basenu z pełnym zapleczem postanowił wraz z Polskim Związkiem Pływackim powalczyć o historyczne pierwsze w Polsce mistrzostwa Europy seniorów. I udało przekonać europejską federację. W grudniu o medale mistrzostw Starego Kontynentu walczono na krótkim basenie (nowa konstrukcja pozwala na obiekcie organizować imprezy na dystansie 50 i 25 metrów). Zawody zakończyły się pełnym sukcesem także sportowym. Reprezentacja Polski wywalczyła w sumie aż 8-em medali w tym 5-ć złotych!! Dwukrotnie Kawęcki i Czerniak oraz Sawrymowicz sprezentowali kibicom wyjątkową frajdę, dołączyli do tego Korzeniowski i kobieca sztafeta. To był niezapomniany koniec 2011 roku.

Doświadczenie miasta w organizacji imprez rangi wyjątkowej nie ominęło także siatkówki. W 2015 Szczecinowi powierzono organizację turnieju Final Four Ligi Mistrzyń. Starania w tej sprawie czynił Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z Chemikiem Police, który od lat wszystkie swoje pojedynki rozgrywa właśnie w hali Azoty Arena. O ile organizacyjnie wypadło wszystko bardzo dobrze, o tyle fakt gry w Finale Four najwyraźniej sparaliżował mistrzynie Polski. Zajęły ostatecznie 4. miejsce przegrywając półfinał z włoskim Unendo Yamamay Busto Arsizio (z rozgrywającą Joanną Wołosz) i w meczu o brąz z tureckim VakifBank SK w trzech setach.

Przed dwoma laty w tym samym miejscu na poważnie zagościli także gimnastycy sportowi. Międzynarodowe mistrzostwa Polski miały być kolejną dla obiektu i miasta próbną generalną. Wypadła na tyle pozytywnie, że już dziś możemy informować iż w roku 2019 Szczecin i hala Azoty Arena będą areną zmagań mistrzostw Europy tej olimpijskiej dyscypliny sportu.

W Szczecinie także po raz pierwszy w tym roku zorganizowano największy w kraju międzynarodowy turniej piłkarzy wodnych. Ostatecznie na inaugurację reprezentacja Polski zajęła 4. miejsce – ustępując pola Malcie, Republice Południowej Afryki i Anglii, ale wyprzedzając osiem innych reprezentacji. To ma być kolejne międzynarodowe cykliczne wydarzenie w mieście.

Szczecin będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech.

Bilety na EUROVOLLEY POLAND 2017: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

 

 

 

  • 3
  • 0
  • 34
  • 0
  • 2