SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, https://www.facebook.com/PucharBaltykuZZPS/photos, 3 lipca 2022

Za nami Puchar Bałtyku. Czas na kolejne turnieje

Od 29 czerwca na pięknych boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Kołobrzegu mamy prawdziwy maraton w siatkówce plażowej. Dziś zakończył się XXII Młodzieżowy Międzynarodowy Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej im. Wojciecha Klęska, który rozgrywany był w trzech kategoriach - młodzik, kadet i junior. Zgłosiły się do gry drużyny z całej Polski, Czech, Łotwy i Ukrainy. ENEA jest sponsorem głównym Pucharu.

Był to największy turniej siatkówki plażowej w historii w Polsce i z tego co mi wiadomo również w Europie. Zagrało 276 par w tym reprezentantki i reprezentanci Czech oraz Polski w kategoriach młodzieżowych. Wyniki w Pucharze Bałtyku nie były najważniejsze. Celem tych zawodów jest popularyzacja dyscypliny, umożliwienie zagrania każdemu. Z taką myślą został Puchar Bałtyku stworzony. Mecze rozgrywano na 15 boiskach – powiedział Marek Mierzwiński, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od poniedziałku będziemy mieli kolejną imprezę. Od 4 do 6 lipca rozegrane zostaną półfinały mistrzostw Polski młodzików, a na zakończenie turniejów plażowych (7-10.7) zaplanowano Puchar Bałtyku w Mini Siatkówce Plażowej im. Janusza Kamińskiego. Będą to zawody dla 11-, 12- i 13-latków.

Turnieje w Kołobrzegu potwierdzają słowa Członka Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Dyrektora ds Siatkówki Plażowej Jacka Kasprzyka, że "infrastruktora w Polsce dla uprawiania tej dyscypliny sportu jest coraz lepsza."  Mamy piękne boiska w różnych regionach Polski. Są ludzie, którzy chcą organizować turnieje, powstają nowe sekcje. Dużo jeżdżę po naszym kraju i widzę jak dużo młodzieży chce grać w siatkówkę plażową –  powiedział.

22781c

Ważnym zadaniem  będzie stworzenie młodzieżowej piramidy w siatkówce plażowej, której istotnym elementem będą wspomniane wyżej zawody w mini siatkówce.

Organizatorzy turniejów w Kołobrzegu (ZZPS i MOSiR Kołobrzeg, który zarządza obiektem), jak podkreślają uczestnicy, stanęli na wysokości zadania. Wokół boisk stanęły trybuny mogące pomieścić 400 kibiców.

Szczegóły: https://www.facebook.com/PucharBaltykuZZPS/

  • 5
  • 2
  • 13
  • 0
  • 0