SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 22 czerwca 2022

Marek Mierzwiński: żeby każdy mógł zagrać

Marek Mierzwiński jest prawdziwym siatkarskim omnibusem. Skutecznie szefuje Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, doprowadził zawodniczki Grupy Azoty Chemik Police do mistrzostwa Polski, a w wakacje oddał się kolejnej swojej pasji - siatkówce plażowej.

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i na wodach Bałtyku wskazują, że na przełomie czerwca i lipca młodzi pasjonaci beach volley zawojują kołobrzeskie plaże. - Mamy w Kołobrzegu bardzo duży ośrodek, wystarczająco duży, żeby każdy mógł zagrać - mówi Marek Mierzwiński.

Najpierw od 29 czerwca do 3 lipca, w kategoriach juniorów, kadetów i młodzików, rozegrany zostanie Puchar Bałtyku im. Wojciecha Klęska w obsadzie międzynarodowej. Zgłosiły się już pary z Czech i Łotwy, krajów które na arenie międzynarodowej mają mocną pozycję w tej odmianie siatkówki. Tę imprezę Marek Mierzwiński współorganizuje od 2017 roku i z każdą edycją rośnie liczba uczestników. Przed rokiem zagrało 260 drużyn. W tym roku gospodarze spodziewają się, że zgłosi się podobna liczba chętnych. Głównym sponsorem Pucharu Bałtyku jest Enea.

Następnie od 4 do 6 lipca odbędą się półfinały mistrzostw Polski młodzików, a na zakończenie turniejów plażowych (7-10.7) rozegrany zostanie Puchar Bałtyku w Mini Siatkówce Plażowej im. Janusza Kamińskiego. Będą to zawody dla 11-, 12- i 13-latków. Mistrzowie i wicemistrzowie województw zostaną rozstawieni i zwolnieni z opłaty startowej.

Organizatorzy (ZZPS i MOSiR Kołobrzeg, który zarządza obiektem) spodziewają się, że turnieju wystąpi około 200 zespołów, czyli 400 zawodników. Wokół boisk staną trybuny mogące pomieścić 400 kibiców. Rozegrane zostanie blisko 650 meczów, które odbędą się w godzinach 9-18. Gośćmi imprezy będą siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, aktualne mistrzynie Polski. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu oraz Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Szczegóły imprezy, propozycje zakwaterowania na stronie internetowej ZZPS.

  • 5
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0