SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Julia Gierczyńska, KP, fot. Jarosław Pruss, 28 sierpnia 2022

Orlen Mistrzostwa Polski Seniorów w siatkówce plażowej – dzień finałów

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zdobyły we Wrześni złote medale ORLEN Mistrzostw Polski Seniorów w Siatkówce Plażowej. Drugie miejsce zajęły Katarzyna Kociołek/Marta Łodej, a trzecie Kinga Legieta/Nicole Jochym. W turnieju męskim zwyciężyli Marcin Ociepski/Michał Kądzioła przed Piotrem Kantorem/Jakubem Szałankiewiczem i obrońcami tytułu Jakubkiem Zdybkiem i Pawłem Lewandowskim.

Wyniki - kobiety
finał
Katarzyna Kociołek/Marta Łodej - Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz  0:2 (15:21, 18:21)

o brązowy medal
Kinga Legieta/Nicole Jochym - Joanna Wiatr/Aneta Kaczmarek 2:0 (21:16, 21:14)

- To trzecie miejsce jest dla nas bardzo dużym osiągnięciem, po tak długim i wyczerpującym sezonie pełnym wzlotów i upadków, jestem dumna z naszej pary za kawał dobrej roboty w trakcie sezonu i pięknie jego wykończenie.- mówi Nicole Jochym po zdobyciu brązowego medalu.


23120c

Mężczyźni - półfinały:
Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz - Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak 2:0 (21:16, 21:17)
Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski - Marcin Ociepski/Michał Kądzioła 1:2 (22:20, 19:21, 18:20)

o brązowy medal
Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski - Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak 2:0 (22:20, 21:13)

finał
Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz - Marcin Ociepski/Michał Kądzioła 0:2 (17:21, 19:21)

- To jest niesamowite, taki sezon zwariowany nigdy nie mogliśmy wejść do finału i pokazać pełni swoich możliwości i tutaj nam się udało, wygraliśmy ten mecz. Marcin był wspaniały, to co on wyprawiał w ataku, obronie i wszędzie, naprawdę jestem z Ciebie bardzo dumny! - mówił zaraz wygraniu meczu o złoty medal Michał Kądzioła.

-
Cieszymy się ze zwycięstwa dziękujemy Rumcajs Team za doping, jesteście najlepsi! Cieszymy się, to jest nasz dzień, przełamaliśmy półfinał, wygraliśmy finał, cieszymy się.- dodał Marcin Ociepski.

Z numerami pierwszymi do rywalizacji we Wrześni przystąpili Katarzyna Kociołek/Marta Łodej oraz Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz (wszyscy ORLEN Team). Z powodu różnych dolegliwości zdrowotnych nie grali Michał Bryl/Bartosz Łosiak, czwarty duet ostatniego kontynentalnego czempionatu oraz partner Kantora - Maciej Rudol.

  • 2
  • 0
  • 13
  • 0
  • 1