SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 1 sierpnia 2022

Puchar Narodów w siatkówce plażowej

Od 2 do 7 sierpnia Wiedeń będzie gościć europejską czołówkę w siatkówce plażowej. W gronie znakomitości w tej dyscyplinie sportu zobaczymy męską reprezentację Polski, a naszych barw bronić będą: Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem.

W połowie lipca w portugalskim Espinho polskie duety błysnęły wysoką formą. Bryl i Łosiak zdobyli złote medale VW Beach Pro Tour Challenge. W finale pokonali austriacą parę Ermacora/Pristauz. Kantor i  Rudol zajęli czwarte miejsce w turnieju.

Biało-czerwoni w stolicy Austrii zagrają w grupie A z Niemcami, Norwegią i Włochami, a w B zmierzą się Austria, Czechy, Estonia i Holandia. W rywalizacji kobiet zobaczymy ekipy: Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Szwajcarii (A) oraz Austrii, Czech, Niemiec i Włoch (B). Zwycięzcy grup awansują do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrają baraż o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

22974d

Puchar Narodów jest nowym punktem w kalendarzu Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV). - Innowacje są podstawą tego, co robimy, aby rozwijać nasz sport i jeszcze bardziej zrozumieliśmy jego znaczenie w trudnych czasach, w których żyliśmy. Mając to na uwadze, CEV zdecydowała rozszerzyć swoją ofertę na naszych boiskach. Będą to zawody  A1 CEV BeachVolley Nations Cup. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszych partnerów niż Austriacki Związek Piłki Siatkowej oraz Wiedeń do organizacji tego turnieju - powiedział Prezydent CEV, Aleksandar Boričić.

22974c


  • 12
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0