SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 1 lipca 2022

Beach Pro Tour Gstaad: światowa czołówka wraca do grania

Siatkarki i siatkarze plażowi wracają do wielkiego grania. Czołówka światowa w tym Michał Bryl/Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol, szykuje się do grania w szwajcarskim Gstaad, gdzie turniej Pro Beach Tour rangi Elite odbędzie się w przyszłym tygodniu.

- Turniej w Gstaad ma ogromną renomę. Przyciąga najlepsze pary świata. Poza tym jest to piękne miejsce. Czasem na boisku temperatura dochodzi do trzydziestu stopni, a nad grającymi królują ośnieżone szczyty Alp. Jestem przekonany, że również w tym roku zobaczymy w akcji światową czołówkę, której rywalizacja odbędzie się na najwyższym poziomie - powiedział trener polskich siatkarzy, Grzegorz Klimek.

W tym sezonie rozegrane zostały trzy turnieju Beach Pro Touru rangi Elite - w Rosarito, Ostrawie i Jurmale. Rywalizacja w sercu Alp będzie czwartą i pierwszą po mistrzostwach świata w Rzymie. W stolicy Włoch Kantor z Rudolem zajęli dziewiąte miejsce. Bryl z Łosiakiem odpadli w fazie grupowej. - Występ Kantora i Rudola był dobry. Przed mistrzostwami nie mieli zbyt dużo wspólnych gier. Dostać się na sam czempionat było zadaniem trudnym. Natomiast Bryl z Łosiakiem mieli poważne problemy zdrowotne. Infekcja wyłączyła ich na półtora miesiąca z normalnych treningów i gry - podkreśla Grzegorz Klimek.

Ostatnio obie nasze pary trenowały na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. W piątek zakończyli zajęcia. W poniedziałek Michał Bryl/Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol odlecą do Szwajcarii. Turniej w Gstaad zostanie rozegrany od 7 do 10 lipca.

22765c

Przypomnijmy, że Michał Bryl i Bartosz Łosiak rywalizację w Beach ProTour Elite 16 w Rosarito zakończyli na 4.miejscu. W meczu o brązowe medale ulegli norweskiej parze Mol/Sörum 1:2. Wygrali Cherif/Ahmed (Katar) po zwycięstwie nad Holendrami Brouwer/Meeuwsen 2:0. Z kolei w  finale w Ostrawie faworyci gospodarzy Ondřej Perušič i David Schweiner przegrali z mistrzami olimpijskimi z Tokio Andersem Molem/Christianem Sörumem (Norwegia)  1:2 (21:15, 21:23, 13:15). Ostatni sprawdzian przed MŚ w Rzymie wygrali Włosi Paolo Nicolai i Samuele Cottafava. W finale w Jurmale pokonali oni, po dramatycznym drugim secie, Cherifa/Ahmeda 2:1 (16:21, 27:25, 15:12).  • 4
  • 2
  • 13
  • 0
  • 0