SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Michał Rowiński, 27 czerwca 2022

Orlen Beach VolleyTour 2022: z tęsknoty za siatkówką plażową

Na boiskach przy Hotelu Anders ponownie można się będzie emocjonować rywalizacją  siatkarek i siatkarzy plażowych. Od 8 do 10 lipca w Starych Jabłonkachrozegrany zostanie drugi przystanek turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski – ORLEN Beach Volley Tour 2022. Formuła turnieju jest otwarta, a ufundowana przez PZPS pula nagród – po 40 tys. złotych dla kobiet i mężczyzn – zachęciła do udziału wiele zespołów z zagranicy. Poza czołówką polskich „plażowiczów”, kibice zobaczą też w akcji m.in. mistrzynie Czech, czy siatkarzy z odległego RPA.

Stare Jabłonki to nie tylko dla polskich kibiców siatkówki plażowej miejsce kultowe. I choć od ostatniego Pucharu Świata w tej dyscyplinie rozgrywanego na boiskach obok Hotelu Anders minęło już 8 lat, legenda tego miejsca nie słabnie.

Tęskniliśmy wszyscy – kibice, zawodnicy i my w Hotelu Anders – za eventami związanymi z siatkówką plażową. W czasie pandemii podjąłem decyzję, że zrobię, co się da, żeby imprezy siatkarskie wróciły do Starych Jabłonek. Pierwsze rozmowy rozpoczęliśmy już dwa lata temu, a pomysły były różne – mówiliśmy o World Tourze, o mistrzostwach Europy. Finalnie, po ośmiu latach przerwy, otworzymy nowy rozdział siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach od turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Orlen Beach Volley Tour – powiedziałdyrektor turniejuTomasz Dowgiałło.

22747c

Rozgrywany w tym sezonie po raz pierwszy cykl Orlen Beach Volley Tour składa się z czterech turniejów eliminacyjnych, których zwieńczeniem będzie finał Mistrzostw Polski. Zmagania siatkarek i siatkarzy plażowych rozpoczęły się w Sulejowie (17-19.06.2022), skąd rywalizacja przeniesie się do Starych Jabłonek, a następnie do Przysuchy i Kołobrzegu. Inicjatorem cyklu jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

Tomasz Dowgiałło zapewnia, że przygotowania do turnieju idą pełną parą i na pewno nie zabraknie  także tych pozasportowych atrakcji.

– Najważniejszym elementem wydarzenia będzie oczywiście powracająca do Starych Jabłonek siatkówka plażowa i chcemy podkreślić piękno tego sportu. Stadion będzie mógł pomieścić ok. tysiąca kibiców, a drugie tyle widzów będzie mogło dopingować na trzech pozostałych boiskach. Animację publiczności na głównym stadionie zapewni znany na naszych imprezach DJ Ucho z przyjaciółmi z CrowdSupporters. W niedzielę ok. godz. 14.00, przed meczami finałowymi, na głównym stadionie wystąpi Baranovski. Ale właściwie cała sobota i niedziela będą wypełnione atrakcjami pozasportowymi.

– Zapraszamy do strefyz animacjami dla dzieci, do strefyDrużyny Kangura, którą poprowadzi były świetny siatkarz plażowy Michał Kądzioła, do strefy regionalnej, w której spróbować będzie można lokalnych przysmaków, czy strefyrelaksu na plaży z muzyką DJ-a na żywo. Naturalnie nie będzie to jeszcze ta skala atrakcji, którą oferowaliśmy podczas mistrzostw świata czy turniejów Pucharu Świata, alez pewnością nikt z naszych gości nie będzie się nudził –
zaprasza Tomasz Dowgiałło.

22747d

– Moje największe marzenie, jeśli chodzi o siatkówkę plażową, to zorganizowanie finału mistrzostw Europy, a takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było.Powodzenie tych planów zależy od wielu czynników. Obecnie licencja na organizacja turnieju Pro Tour Elite jest bardzo droga, dostaliśmy taką propozycję w styczniu tego roku, ale kwoty, jakie trzeba zapłacić za licencję są dla nas nie do zaakceptowania. To pierwszy rok cyklu Pro Tour w nowej formule. Poczekamy, jak to się rozwinie i nie wykluczam, że w przyszłości wrócimy do rozmów. Na pewno chcemy, aby w Starych Jabłonkach gościły ponownie imprezy międzynarodowe – dodaje Dowgiałło.

Wstęp na turniej Orlen Beach Volley Tourw Starych Jabłonkach oraz na wszystkie atrakcje dodatkowe będzie bezpłatny.

  • 10
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0