SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara i KamPas Sport - Kamil Pastusiak, 24 czerwca 2022

Orlen Beach Volley Tour 2022: kolejne dwie siatkarskie gwiazdy zagrają w Przysusze

Kompletuje się skład na charytatywny Mecz Gwiazd, który rozegrany zostanie w finałowy dzień zmagań w Orlen Beach Tour. Do Grzegorza Fijałka, Fabiana Drzyzgi i Dawida Konarskiego dołączyło dwóch kolejnych zawodników.

Mowa o Łukaszu Wiśniewskim i Jakubie Buckim. Środkowy bloku od 2020 roku broni barw Jastrzębskiego Węgla, z którym sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Wcześniej Wiśniewski przez prawie osiem lat grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył trzy złote i dwa srebrne medale mistrzostw Polski. Na koncie środkowy ma także wiele Pucharów i Superpucharów Polski, a także Puchar Challange w 2012 roku. To nie wszystkie sukcesy Łukasza Wiśniewskiego, ponieważ zawodnik ma na koncie blisko 50 występów w barwach narodowych, a z reprezentacją Polski zdobył on złoto Ligi Światowej (2012) oraz srebro Pucharu Świata (2011).
Dla miejscowych kibiców gratką będzie możliwość oglądania w tym meczu "swojego" zawodnika.

Jakub Bucki pochodzi bowiem z Przysuchy. Swoją karierę rozpoczynał w Czarnych Radom, a w swojej karierze grał m.in. w KPS-ie Siedlce, BBTS-ie Bielsko-Biała i Jastrzębskim Węglu. Ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Największe sukcesy odnosił w ekipie ze Śląska, z którą zdobył złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Co ciekawe na koncie ma również srebrny i brązowy medal mistrzostw Kazachstanu i puchar tego kraju. Przez dwa sezony grał bowiem w tamtejszym VK Pavlodar.

Co roku charytatywny Mecz Gwiazd rozegrany jest dla potrzebujących dzieci z regionu. Ten najbliższy zostanie zagrany dla 16-miesięcznego Kubusia, który cierpi na wodogłowie wrodzone i dysmorfię twarzy. Chłopczyk wymaga intensywnej rehabilitacji, specjalistycznego sprzetu i wielu konsultacji medycznych. Kubuś obecnie czeka na kosztowne badania genetyczne WES.

Orlen Beach Tour w Przysusze rozegrany zostanie już za niespełna miesiąc (17-19 lipca), a Mecz Gwiazd poprzedzi najważniejsze mecze turnieju.

22730c

  • 6
  • 0
  • 10
  • 0
  • 1