SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 31 marca 2022

Beach ProTour Coolangata: Udany początek Zdybka i Lewandowskiego

W australijskiej miejscowości Coolangatta rozpoczął się Beach ProTour Futures. W rywalizacji biorą udział Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

Turniej Futures jest kolejnym rozgrywanym w ramach cyklu Beach ProTour i jest świetną okazją do zbierania punktów rankingowych dla par, zaczynających międzynarodową rywalizację. Ten odbywający się w Australii, ze zrozumiałych względów naszpikowany jest lokalnymi i nowozelandzkimi „dwójkami”. Polskę reprezentują Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski – ubiegłoroczni mistrzowie kraju i jeden z bardziej perspektywicznych biało-czerwonych duetów.     

Zdybek/Lewandowski – Gregory/Gregory 2:0 (21:14, 21:19)

Nasi kadrowicze bardzo dobrze weszli w mecz i dzięki skutecznym atakom szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę. Ewidentnie przewyższali rywali w tym elemencie, zmuszając ich do poszukiwania niewygodnych rozwiązań. Sprawy nie ułatwiał też silny wiatr, jednak nie był on straszny dla polskiej pary, która sięgnęła po zwycięstwo w pierwszej odsłonie. Drugi set był już bardziej wyrównany, a w ostatecznym zwycięstwie Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego pomogły niewątpliwie parady w obronie, które obniżały morale przeciwników i stwarzały wiele sytuacji do udanych kontrataków. Finalnie to reprezentanci Polski cieszyli się ze zwycięstwa i mogą przygotowywać się do drugiego grupowego starcia. Tym razem czeka ich starcie z parą O’Dea B./Reid z Nowej Zelandii.

  • 6
  • 1
  • 13
  • 0
  • 0