SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 25 marca 2022

Beach ProTour Elite 16: Świetny start Polaków

W nocy Michał Bryl i Bartosz Łosiak rozpoczęli rywalizację w Beach Pro Tour Elite 16 w meksykańskim Rosarito. Polska para pewnie wygrała nad austriackim duetem Seidl R./Waller.

Cykl Beach Pro Tour tym razem zaserwował nam zmagania w Elite 16 – najwyższym szczeblu nowego formatu rozgrywek. W każdej z płci rywalizuje 16 wyselekcjonowanych duetów z plażowego „topu”. W Rosarito, w pierwszym tego typu turnieju w historii, możemy śledzić poczynania Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, którzy niespełna tydzień temu triumfowali w turnieju rangi Challenge w Tlaxcali w Meksyku.

Bryl/Łosiak - Seidl R./Waller 2:0 (21:14, 21:17)

Polacy  na starcie zawodów spotkali się z Robinem Seidlem i Philippem Wallerem – parą z Austrii, która w światowym rankingu plasuje się na 23.miejscu. Od pierwszego seta widać było, że to spotkanie będzie jednostronne – rywale popełniali szereg błędów, a nasi kadrowicze mogli im po prostu w tym nie przeszkadzać i powoli gromadzić siły na kolejną odsłonę. W drugiej partii polski duet zagrał niemal bezbłędnie w ofensywie, a obu naszych siatkarzy atakowało z około 90-procentową skutecznością. Przy tak świetnej grze, ostateczna wygrana w dwóch setach była tylko formalnością.

W piątkowe poołudnie Polacy zagrają kolejne spotkanie grupowe rundy głównej, a ich przeciwnikami będą liderzy rankingu FIVB – para Cherif/Ahmed z Kataru.

Sponsorem polskich par plażowych jest PKN ORLEN.

  • 5
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0