SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 21 marca 2022

Beach ProTour Tlaxcala: Łosiak i Bryl ze złotymi medalami!

Bartosz Łosiak i Michał Bryl sięgnęli po złote medale Beach ProTour Challenge w meksykańskiej Tlaxcali. Jest to pierwszy wspólny sukces tego duetu, utworzonego po szeregu roszad w plażowej kadrze Polski. 

Bartosz Łosiak i Michał Bryl do spotkania z Chilijczykami przystąpili niespełna dobę po bardzo wymagającym meczu z brazylijską parą Renato/Vitor Felipe. To jednak nie mogło stanowić żadnego usprawiedliwienia, bowiem rywale mieli za sobą równie ciężkie starcie z Łotyszami, rozgrywane o jeszcze późniejszej porze. Polska para od początku musiała więc skorzystać ze wszystkich swoich argumentów, które już niejednokrotnie potwierdzali podczas rywalizacji w Tlaxcali. Plan wykonali w 100%!

Łosiak/Bryl - Aravena/Droguett [CHL] 2:0 (21:17, 21:16)

Spotkanie lepiej rozpoczęli Biało-Czerwoni, którzy w pierwszych akcjach prezentowali się dobrze w ataku i szczęśliwie unikali własnych błędów. Wraz z rozwojem seta coraz bardziej dawał się jednak we znaki blok przeciwników z Chile, którzy punktowali w ważnych momentach, dzięki czemu objęli prowadzenie. Bartosz Łosiak i Michał Bryl potrafili jednak znaleźć rozwiązanie na te niedogodności i dzięki sprytnym zagraniom umiejętnie wciskali piłkę na stronę przeciwników. Set na korzyść Polaków zakończył szczelny blok Bryla na Droguettcie.

Początek drugiej partii był wyrównany, choć oczywiście większy komfort gry mieli reprezentanci Polski, którzy byli krok bliżej złotych medali. Każda udana akcja naszych kadrowiczów destabilizowała rywali, co widać było w niewymuszonych własnych błędach. Przełamanie po stanie 10:10 przyniosło wyraźną przewagę Biało-Czerwonych, którzy narzucili Chilijczykom swoje zasady gry. Dobre zagrywki Łosiaka oraz czujna gra na siatce Bryla praktycznie przesądziły o losach spotkania. Każdy kolejny punkt był środkiem do celu, a brak pomysłu na odwrócenie sytuacji skazał Noe Aravenę i Vincente Droguetta na ostateczną przegraną.

Bartosz Łosiak i Michał Bryl, choć tak naprawdę dopiero przyzwyczajają się do wspólnej gry, to w pierwszym turnieju międzynarodowym zagranym w duecie, sięgnęli po złote medale. Z niecierpliwością czekamy na ich kolejne występy, a te już w przyszłym tygodniu w turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Rosarito.

Raport meczowy: http://www.fivb.org/vis2009/getdocument.asmx?no=256411935

Sponsorem reprezentacji Polski w siatkówce plażowej jest PKN ORLEN. 

  • 12
  • 1
  • 10
  • 0
  • 1