SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. FIVB, 4 lipca 2021

Trener Grzegorz Klimek o przygotowaniach na Florydzie do igrzysk

Podróż z Orlando na Florydzie do Warszawy miała trwać 18 godzin, a zakończyła się z powodu warunków atmosferycznych po 65. W nocy z soboty na niedzielę nasza olimpijska ekipa Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem i trener Grzegorz Klimek dotarła do Polski. W poniedziałek uda się do Gstaad na czterogwiazdkowy turniej World Touru, a w drodze zawodnicy i trener będą nasłuchiwać informacji z Moskwy. W stolicy Rosji zaplanowano na 5 lipca losowanie grup olimpijskiego turnieju siatkówki plażowej.

– W Orlando byliśmy siedemnaście dni. Wybraliśmy to miejsce, gdyż są tam podobne warunki klimatyczne, jak wilgotność i temperatura, do Tokio. I tak było. Graliśmy sparingi z olimpijskimi parami USA i Kataru. W przygotowaniach mieliśmy rywali z najwyższej półki – powiedział trener Grzegorz Klimek.

Turniej World Touru w Gstaad zostanie rozegrany od 6 do 11 lipca i wezmą w nim udział czołowe pary świata, dla których będzie to ostatni sprawdzian przed olimpijskim startem.

W turnieju olimpijskim w Tokio zagrają po 24 pary kobiece i męskie. Ostatnie paszporty na igrzyska rozdano na Pucharach Kontynentalnych. Losowanie grup w igrzyskach olimpijskich odbędzie się 5 lipca w Moskwie.

Siatkarze plażowi ślubowanie złożą 16 lipca w Centrum Olimpijskim w Warszawie – godzina 17:00 razem z przedstawicielami jeździectwa, kajakarstwa – sprintu, koszykówki, strzelectwa, szermierki, taekwondo, tenisa stołowego, tenisa, lekkoatletyki, kolarstwa szosowego i MTB, boksu oraz łucznictwa – ok. 150 osób. Dzień później odlecą do Tokio.

  • 1
  • 4
  • 23
  • 1
  • 0