SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, fot. FIVB, 10 marca 2021

World Tour Doha - wyniki polskich par

Wyeliminowaniem polskich par zakończył się drugi dzień turnieju głównego w czterogwiazdkowym World Tourze w Dosze (Katar).

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które z bilansem 1-0 zakończyły wczoraj fazę grupową, zmierzyły się dziś w 1. rundzie fazy eliminacyjnej  z Hiszpankami Lilianą Fernandez Steiner i Elsą Baquerizo McMilan. Pierwszy set był wyrównany, a w jego pierwszej połowie na prowadzeniu częściej były Polki, ostatnie słowo należało jednak do przeciwniczek, które w kolejnym secie dyktowały warunki gry, wygrywając 2:0 (21:19, 21:13).

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli dzień od drugiego meczu fazy grupowej. Po wczorajszym emocjonującym, choć przegranym 1:2 spotkaniu z Brazylijczykami Evandro/Guto (21:19, 18:21, 14:16), mecz przeciwko lokalnej parze M. Essam/Abdallah poszedł Polakom bez żadnych perturbacji. Różnica poziomów obu drużyn była widoczna, a gra nie potrwała nawet 30 minut do końcowego 2:0 (21:12, 21:12).

W pierwszej rundzie fazy turniejowej polska para ponownie zagrała z Brazylijczykami, tym razem z duetem Alison/Alvaro Filho. Nasz team wchodził w spotkanie powoli - w pierwszym secie to para z Brazylii od początku prowadziła, seriami zdobywając punkty. W drugiej odsłonie Polacy grali już dużo swobodniej, w swoim rytmie i skutecznie w ataku. W tie-breaku nie dali już przeciwnikom najmniejszych szans, prowadząc ośmioma punktami nim Brazylijczycy zdobyli choć jeden (16:21, 21:17, 15:5).

Zmęczenie rozegranymi wcześniej pięcioma setami dało o sobie znać w meczu 2. rundy przeciwko amerykańskiemu duetowi Jacob Gibb/Taylor Crabb. W obu odsłonach spotkania gra była wyrównana, w pierwszych połowach setów, jednak później Polacy nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom (17:21, 16:21).

Wcześniej, podczas poniedziałkowych eliminacji wyeliminowane zostały pozostałe dwie polskie pary – Agata Ceynowa i Marta Łodej oraz Maciej Rudol z Mikołajem Miszczukiem.

  • 2
  • 3
  • 27
  • 0
  • 1