SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański, Mariusz Szyszko, fot. Krzysztof Banot, 30 sierpnia 2020

ORLEN MP w siatkówce plażowej – Mysłowice 2020 – dzień 3.

W Ośrodku Sportów Letnich „Słupna”, przy ul. Stadionowej 7 w Mysłowicach dobiegły końca ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. W niedzielę poznaliśmy medalistów turniejów żeńskiego i męskiego.

Finałowy dzień rozpoczął się od spotkań o medale turnieju żeńskiego. W małym finale doświadczony duet Strąg/Gruszczyńska, po wyczerpującej sobocie uporał się z Antczak i Kozłowską w dwu partiach, choć wynik w setach nie oddaje wysiłku włożonego w potyczkę przez zwyciężczynie.

Z kolei finał dał wiele satysfakcji entuzjastom się siatkówki plażowej. Pojedynek kadrowych par był niezmiernie zacięty i emocjonujący. Mecz obfitował w wiele długich akcji i znakomitej postawy w grze obronnej. Na finiszu zdecydowały niuanse i… nerwy. Tym razem doświadczenie Katarzyny Kociołek i młodzieńcza werwa Agaty Ceynowej były atutami na miarę mistrzostwa Polski.

Niedzielna rywalizacja mężczyzn rozpoczęła się od półfinałów. Pary Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl/ Mikołaj Miszczuk raczej spokojnie zameldowały się w wielkim finale.

W meczu o 3. miejsce doświadczenie Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza była argumentem, który zdecydował o wyraźnym zwycięstwie w małym finale.

Sporą niespodziankę sprawili Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk w wielkim finale ORLEN Mistrzostw Polski Mysłowice 2020. W pierwszym secie wyraźnie pokonali Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, a w drugim, mimo ogromnej presji faworytów utrzymali swój wysoki poziom zwyciężając do 20.

Niedzielne wyniki turnieju kobiet

o  miejsce III

  1. boisko 1 2020-08-30 12:00     (L27) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna    (L28) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda     0:2 (13:21, 12:21)             minut 34

o miejsce I

  1. boisko 1 2020-08-30         14:30     (W27) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata       (W28) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra      2:0 (24:22, 21:19)             minut 46

Niedzielne wyniki turnieju mężczyzn

półfinał

  1. boisko 1 2020-08-30         10:00     (W37) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz        (W41) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub       2:0 (21:18, 21:17) minut 43

półfinał               

  1. boisko 1 2020-08-30         11:00     (W38) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj    (W42) Lech Jarosław / Korycki Michał  2:0 (21:19, 21:17)             minut 40

o miejsce III

  1. boisko 1 2020-08-30         13:00     (L43) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub        (L44) Lech Jarosław / Korycki Michał  2:0 (21:15, 21:14)             minut 40

o miejsce I         

  1. boisko1 2020-08-30         15:30     (W43) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz        (W44) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj 0:2  (11:21, 20:22) minut 40

 Relacja wideo z ostatniego dnia ORLEN Mistrzostw Polski Mysłowice 2020:

Wyniki na żywo pod linkami:

Turniej kobiet:

https://beach.pzps.pl/wynikik/

Turniej mężczyzn:

https://beach.pzps.pl/wynikim/

Sobotnie wyniki turnieju kobiet:  

  1.    boisko 1    2020-08-29    10:45    (W9) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata    (W10) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda    2:1 (17:21, 21:19, 21:19)    minut 65    
  2.    boisko 1    2020-08-29    11:30    (W11) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra    (W12) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra    0:2 (12:21, 14:21)    minut 35    
  3.    boisko 2    2020-08-29    10:45    (W17) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga    (W18) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna    1:2 (21:23, 21:9, 11:15)    minut 55    
  4.    boisko 2    2020-08-29    11:30    (W19) Łodej Marta / Marcinowska Melania    (W20) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina    2:1 (21:17, 13:21, 15:11)    minut 53    
  5.    boisko 2    2020-08-29    13:15    (L22) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra    (W23) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna    0:2 (12:21, 20:22)    minut 37    
  6.    boisko 3    2020-08-29    13:15    (L21) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda    (W24) Łodej Marta / Marcinowska Melania    2:0 (21:12, 21:16)    minut 39
  7.    boisko 1    2020-08-29    15:15    (W21) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata    (W25) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna    2:0 (21:17, 21:15)    minut 31    
  8.    boisko 1    2020-08-29    16:00    (W22) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra    (W26) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda    2:1 (21:23, 21:19, 15:13) minut 60    

Piątkowe wyniki turnieju żeńskiego

(T1) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata (T16) Bilicka Dominika / Klajman Kamila 2:0 (21:13, 21:8) 30 minut

(T9) Legieta Kinga / Chyła Aleksandra (T8) Szczytowicz Magdalena / Tokarska Michalina 2:1 (21:23, 21:14, 15:11) 63 minut

(T5) Łodej Marta / Marcinowska Melania (T12) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga 1:2 (21:14, 20:22, 19:21) 57 minut

(T13) Ciężkowska Małgorzata / Kielak Julia (T4) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda 0:2 (17:21, 13:21) 39 minut

(T3) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina (T14) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna 2:0 (21:10, 21:12) 32 minut

(T11) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra (T6) Rapacz-Matras Magdalena / Szajewska-Skuta Małgorzata 2:0 (21:17, 21:18) 45 minut

(T7) Jundziłł Patrycja / Stadnik Aleksandra (T10) Jakuć Karina / Makaruk Agnieszka 2:0 (21:14, 21:10) 32 minut

(T15) Radkowiak-Kiedacz Agnieszka / Herrmann Zuzanna (T2) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra 0:2 (11:21, 8:21) 32 minut

(W1) Kociołek Katarzyna / Ceynowa Agata (W2) Legieta Kinga / Chyła Aleksandra 2:0 (21:15, 21:13) 40 minut

(W3) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga (W4) Strąg Dorota / Gruszczyńska Jagoda 1:2 (15:21, 21:16, 12:15) 56 minut

(W5) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina (W6) Bielak Zuzanna / Chudzik Aleksandra 1:2 (21:15, 21:23, 15:17) 57 minut

(W7) Jundziłł Patrycja / Stadnik Aleksandra (W8) Brzostek Monika / Gromadowska Aleksandra 0:2 (18:21, 17:21) 45 minut

(L8) Radkowiak-Kiedacz Agnieszka / Herrmann Zuzanna (L7) Jakuć Karina / Makaruk Agnieszka 1:2 (18:21, 21:14, 7:15) 48 minut

(L6) Rapacz-Matras Magdalena / Szajewska-Skuta Małgorzata (L5) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna 0:2 (18:21, 13:21) 41 minut

(L4) Ciężkowska Małgorzata / Kielak Julia (L3) Łodej Marta / Marcinowska Melania   0:2 (13:21, 8:21) 30 minut

(L2) Szczytowicz Magdalena / Tokarska Michalina (L1) Bilicka Dominika / Klajman Kamila 2:0 (21:9, 21:16) 34 minut

(W13) Jakuć Karina / Makaruk Agnieszka (L10) Łukaszewska Justyna / Klocek Olga 0:2 (19:21, 12:21) 34 minut

(W14) Antczak Weronika / Kozłowska Justyna  (L9) Legieta Kinga / Chyła Aleksandra 2:1 (21:17, 14:21, 15:8) 48 minut

(W15) Łodej Marta / Marcinowska Melania (L12) Jundziłł Patrycja / Stadnik Aleksandra 2:0 (21:15, 21:19) 40 minut

(W16) Szczytowicz Magdalena / Tokarska Michalina (L11) Zdon Aleksandra / Biranowska Paulina 0:2 (14:21, 19:21) minut

Sobotnie wyniki turnieju męskiego:

  1.    boisko 1    2020-08-29    08:45    (W9) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz    (W10) Andrys Adam / Andrys Roman    2:0 (21:12, 22:20)    minut 38
  2.    boisko 2    2020-08-29    08:45    (W11) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz    (W12) Rudol Maciej / Kruk Miłosz    0:2 (10:21, 19:21)    minut 42    
  3.    boisko 3    2020-08-29    08:45    (W13) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub    (W14) Brandt Filip / Prus Janusz    2:0 (21:17, 23:21)    minut 43
  4.    boisko 4    2020-08-29    08;45    (W15) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł    (W16) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj    1:2 (21:13, 12:21, 13:15)   minut 50
  5.    boisko 1    2020-08-29    09:45    (W17) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub    (W18) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz    1:2 (21:13, 17:21, 11:15)    minut 45
  6.    boisko 2    2020-08-29    09:45    (W19) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr    (W20) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz    2:0 (21:19, 21:15)    minut 40
  7.    boisko 3    2020-08-29    09:45    (W21) Sadowski Michał / Waligóra Tomasz    (W22) Lech Jarosław / Korycki Michał    0:2 (14:21, 14:21)    minut 41
  8.    boisko 4    2020-08-29    09:45    (W23) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor    (W24) Groszek Piotr / Krasiński Jan    2:0 (21:11, 21:18)    minut 34    
  9.    boisko 1    2020-08-29    12:15    (W29) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz    (L26) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz  2:0 (21:16, 21:19)  minut  40     
  10.    boisko 2    2020-08-29    12:15    (W30) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr    (L25) Andrys Adam / Andrys Roman    2:0 (21:12, 21:16)    minut 37    
  11.    boisko 3    2020-08-29    12:15    (W31) Lech Jarosław / Korycki Michał    (L28) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł    2:0 (21:19, 21:13)    minut 45
  12.    boisko 4    2020-08-29    12:15    (W32) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor    (L27) Brandt Filip / Prus Janusz    2:0 (21:15, 21:19)    minut 38
  13.    boisko 1    2020-08-29    13:15    (W25) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz    (W26) Rudol Maciej / Kruk Miłosz    2:0 (21:17, 21:18)    minut 42    
  14.    boisko 1    2020-08-29    14:15    (W27) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub    (W28) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj    0:2 (19:21, 19:21) minut 47    
  15.    boisko 2    2020-08-29    14:15    (W33) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz    (W34) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr    0:2 (16:21, 16:21) minut 39    
  16.    boisko 3    2020-08-29    14:15    (W35) Lech Jarosław / Korycki Michał    (W36) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor    2:0 (24:22, 21:15) minut 43
  17.    boisko 1    2020-08-29    16:45    (L38) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub    (W39) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr    2:1 (15:21, 27:25, 15:8)    minut 60
  18.    boisko 1    2020-08-29    17:30    (L37) Rudol Maciej / Kruk Miłosz    (W40) Lech Jarosław / Korycki Michał    1:2 (15:21, 21:15, 12:15) 59  minut

Piątkowe wyniki turnieju męskiego:

(T17) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub (T16) Kaczmarek Sebastian / Sdebel Adrian   2:1 (21:18, 17:21, 15:8)  minut 52

(T9) Andrys Adam / Andrys Roman (T24) Bury Mateusz / Niewiadomski Adrian    2:0 (21:12, 21:12) minut 30             

(T21) Zarankiewicz Mateusz / Parcej Adam (T12) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz 1:2 (21:15, 13:21, 12:15) minut 46            

(T13) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz (T20) Sadowski Michał / Waligóra Tomasz 2:1 (19:21, 21:15, 15:13) minut 52            

(T19) Kurowski Jakub / Lesiecki Mateusz (T14) Paszkowski Andrzej / Białecki Adrian 2:1 (16:21, 21:18, 15:13) minut 58

(T11) Brandt Filip / Prus Janusz (T22) Okrzeja Maciej / Chudek Konrad 2:0 (21:13, 21:19) minut  35            

(T23) Waszczuk Kamil / Popiela Daniel   (T10) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł 0:2 (8:21, 15:21) minut 43

(T15) Szczepanik Karol / Warzocha Kamil (T18) Groszek Piotr / Krasiński Jan 0:2 (12:21, 19:21) minut 35             

(T1) Kantor Piotr / Łosiak Bartosz (W1) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub 2:0 (21:13, 21:10) minut 34             

(W2) Andrys Adam / Andrys Roman (T8) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz 2:0 (21:16, 21:18) minut 36             

(T5) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr (W3) Chiniewicz Martin / Jaroszczak Tomasz 1:2 (21:18, 16:21, 13:15) minut 60             

(W4) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz (T4) Rudol Maciej / Kruk Miłosz 0:2 (17:21, 12:21) minut 47             

(T3) Prudel Mariusz / Szałankiewicz Jakub  (W5) Kurowski Jakub / Lesiecki Mateusz 2:0 (21:18, 21:7) minut 36             

(W6) Brandt Filip / Prus Janusz  (T6) Lech Jarosław / Korycki Michał 2:0 (21:16, 21:16) minut 39             

(T7) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor  (W7) Kałuża Maciej / Lewandowski Paweł 0:2 (19:21, 15:21) minut 35         

(W8) Groszek Piotr / Krasiński Jan (T2) Bryl Michał / Miszczuk Mikołaj 0:2 (10:21, 14:21) minut 30             

(L8) Szczepanik Karol / Warzocha Kamil (L9) Ilewicz Piotr / Zdybek Jakub 0:2 (13:21, 18:21) minut 37             

(L7) Waszczuk Kamil / Popiela Daniel (L10) Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz 0:2 (10:21, 11:21) minut 35             

(L6) Okrzeja Maciej / Chudek Konrad (L11) Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr 0:2 (11:21, 10:21) minut 30             

(L5) Paszkowski Andrzej / Białecki Adrian (L12) Nowak Jakub / Florczyk Mateusz 0:2 (17:21, 14:21) minut 37

(L4) Sadowski Michał / Waligóra Tomasz (L13) Kurowski Jakub / Lesiecki Mateusz 2:0 (21:19, 21:16) minut 35

(L3) Zarankiewicz Mateusz / Parcej Adam (L14) Lech Jarosław / Korycki Michał  0:2 (15:21, 13:21) minut 33             

(L2) Bury Mateusz / Niewiadomski Adrian (L15) Kądzioła Michał / Mielczarek Wiktor 0:2 (12:21, 15:21) minut 29             

(L1) Kaczmarek Sebastian / Sdebel Adrian (L16) Groszek Piotr / Krasiński Jan 0:2 (16:21, 17:21) minut 50

Sponsorem wydarzenia jest firma PKN ORLEN – mecenas Polskiej Siatkówki.

  • 10
  • 1
  • 47
  • 0
  • 0