SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Piotr Sumara i Monika Pliś, 7 maja 2023

TAURON Liga: ŁKS Commercecon wyrównał stan rywalizacji w play off

Developres BELLA DOLINA Rzeszów przegrał z ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:13, 25:18, 24:26, 23:25, 12:15) w drugim meczu finału play off TAURON Ligi. Stan rywalizacji w serii do trzech zwycięstw 1- MVP została Valentina Diouf, która zdobyła 23 punkty. Kolejny mecz w środę w Łodzi (początek 17:30, Polsat Sport).

- Ten pierwszy mecz był dla nas lekcją, z której musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość - mówiła przed spotkaniem Lana Scuka, przyjmująca łódzkiego zespołu, który wygrał sezon zasadniczy. W Rzeszowie ŁKS Commercecon pokazał charakter. W dwóch pierwszych setach zespół gości został wręcz zdeklasowany. Przegrywał 0:2 i stracił w tie breaku Zuzannę Górecką, którą zniesiono na noszach. Jednak łodzianki wyrównały stan rywalizacji w play off.

Ostatnią partię lepiej rozpoczął Developres i prowadził 5:1. Następnie łodzianki zdobyły sześć punktów z rzędu. Przy stanie 9:8 dla gości Zuzanna Górecka upadła na parkiet po ataku. Reprezentantka Polski źle stanęła i doznała groźnie wyglądającego urazu kolana. Następnie zawodniczka ŁKS opuściła halę na noszach. Końcówka meczu należała do ŁKS Commercecon, który wygrał 15:12 i całe spotkanie 3:2.

W grze o brązowy medal Grot Budowlani Łódź wygrali drugi mecz z BKS BOSTIK Bielsko-Biała i do zajęcia trzeciego miejsca brakuje im tylko jednego zwycięstwa. W sobotę Julia Kąkol, przyjmująca łódzkiej drużyny i była reprezentantka Polski zdecydowała, że po sezonie kończy karierę. Po meczu z BKS-em BOSTIK została oficjalnie pożegnana przez szefów klubu i kibiców.
24058c
Kąkol spędziła w Grot Budowlanych sześć sezonów - zaczęła od Młodej Lidze, grała w TAURON Lidze i europejskich pucharach. Siedem razy stawała na podium - dwukrotnie sięgnęła po wicemistrzostwo kraju i brązowy medal, zdobyła Puchar Polski i dwa Superpuchary Polski oraz srebrny medal Młodej Ligi. Najważniejsze wyróżnienie indywidualne otrzymała po wygranym Pucharze Polski w 2018 roku, gdy została wybrana na najlepszą zawodniczkę turnieju. Grała m.in. w mistrzostwach Europy w 2017 roku.

Mecze: https://www.tauronliga.pl/games.html
  • 6
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0