SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS fot. archiwum rodzinne, 19 lutego 2023

Odszedł Trener Ryszard Miś

17 lutego zmarł Ryszard Miś, ceniony trener siatkówki MKS-u Krakus i Wandy, nauczyciel wychowania fizycznego w nowohuckiej, sportowej SP 87.

Pochodził z podkarpackiej Żołyni, ale całe dorosłe życie związał z Krakowem. Uprawiał lekkoatletykę, rzucał oszczepem, dał się jednak przekonać do gry w siatkówkę, był zawodnikiem Korony, w której rozpoczynali sportowe kariery Ryszard Jurek, Zbigniew Szczurek czy znany szkoleniowiec Ryszard Litwin.

Po ukończeniu krakowskiej AWF, Ryszard Miś  poświęcił się bez reszty pracy z siatkarską młodzieżą. Odkrył talenty nie tylko swoich córek Izabeli i Wiolety, zawodniczek Wandy i Wisły. Jego wychowankami są także reprezentantka Polski seniorek, wielokrotna medalistka MP w barwach Wisły i BKS-u Stali Bielsko-Biała Renata Kozioł-Gil, Angelika Niechwiej-Solarska, Łucja Barbaszewska, Zdzisława Sendor i wiele innych.

Jego sposób bycia i poczucie humoru zjednywały mu przyjaciół. Kochał życie i dzielnie o nie walczył z ciężką chorobą. Zmarł w przededniu 67. urodzin.

Pogrzeb ś.p. Ryszarda Misia odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Grabiu (gmina Wieliczka).

  • 1
  • 0
  • 1
  • 12
  • 0