SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 14 lutego 2023

Reprezentanci Tygodnia: Jakub Kochanowski i Aleksandra Gryka

W tym tygodniu nasz ranking zdominowali środkowi i środkowe, a tytuły Reprezentantów Tygodnia trafiły do Jakuba Kochanowskiego i Aleksandry Gryki.

Reprezentant Tygodnia: Jakub Kochanowski (Asseco Resovia Rzeszów)

Tym razem nasze zestawienie otwiera Jakub Kochanowski, który był jedną z wiodących postaci Asseco Resovii Rzeszów z Indykpolem AZS Olsztyn. Środkowy reprezentacji Polski nie skończył w ataku tylko jednej z jedenastu piłek, co dało mu imponującą 91-procentową skuteczność. Mistrz świata 2018 potwierdził swoją wartość również w bloku, kiedy to pięciokrotnie powstrzymał rywali.

2. Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)

W tej kolejce PlusLigi dosadnie przypomniał o sobie kolejny z mistrzów świata z 2018 roku – Artur Szalpuk, który pchnął warszawską drużynę do ważnego i wielkiego zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem. Przyjmujący projektu zdobył łącznie aż 27 punktów i przy 30 wykonanych atakach zanotował bardzo wysoką, 70-procentową skuteczność. Dodatkowo dobrze poradził sobie z odbiorem zagrywki, a swój dorobek uzupełnił o dwa spełnione bloki.

3. Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)

Nasz ranking zamyka Karol Kłos, który dorównał kroku Jakubowi Kochanowskiemu i w swoim meczu z Cuprum Lubin zapisał zaledwie „oczko” mniej od młodszego kolegi. W czterosetowym spotkaniu skończył 10 ataków i cztery razy zatrzymał na siatce lubinian. Niestety dobra gra naszego środkowego nie przełożyła się na dyspozycję całej drużyny – bełchatowianie przegrali i pozostali na 11.miejscu w tabeli.

*Do odnotowania: Kolejny dobry mecz ma za sobą Mikołaj Sawicki, który przeciwko LUK Lublinowi zdobył 19 punktów, w tym aż trzy zdobyte w polu serwisowym. Występ ubogacił ponad 60-procentową skutecznością w ofensywie i jednym punktowym blokiem.

Reprezentantka Tygodnia: Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź)

W rankingu pań, podobnie jak u panów, na pierwszym miejscu znalazła się środkowa bloku, a jest nią Aleksandra Gryka. Nasza kadrowiczka, w meczu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz sięgnęła po 10 punktów i skończyła 70% piłek w ataku. Popisała się także fenomenalną grą na zagrywce, przynosząc drużynie trzy „oczka” dzięki swoim serwisom.

2. Weronika Centka (Developres BELLA DOLNA Rzeszów)

Bardzo podobnie wypadła Weronika Centka, która także popisała się sprytnymi zagrywkami i czujnymi atakami, testując zawodniczki BOSTIK Bielsko-Biała. Łącznie siatkarka Rzeszowa w szybkim, trzysetowym meczu zdobyła 8 punktów.

3. Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police)

Kolejny dobry mecz ma za sobą Maria Stenzel, która w tym sezonie prezentuje bardzo wyrównaną formę. Tym razem była gwarantem stabilności przyjęcia w meczu z ROLESKI GRUPĄ AZOTY Tarnów, w którym zanotowała 56-procentową jakość odbioru.

*Do odnotowania: Ponownie naszą uwagę zwróciła Julia Szczurowska, która przeciwko MOYA Radomka Lotnisko Radom zdobyła 36 punktów, w tym dwa w polu serwisowym i pięć w bloku. Dodatkowo skończyła 54% ataków.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 20
  • 1
  • 4
  • 1
  • 0