SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 29 stycznia 2023

Beach Pro Tour Finals: Bryl/Łosiak w wielkim finale!

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają w wielkim finale Beach Pro Tour Finals w Doha! W swoim półfinale po zaciętej trzysetowej walce (19:21, 21:12, 15:11) pokonali drugich w światowym rankingu Holendrów - Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena. Rywalem Rywalami Biało-Czerwonych w finale będą mistrzowie olimpijscy - Norwegowie Anders Mol i Christian Sørum.

Półfinałowymi rywalami Polaków byli dobrze znani i utytułowani Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen, którzy w światowym rankingu klasyfikowani są na drugim miejscu ex aequo z Katarczykami Cherifem i Ahmedem. Polsko-holenderskie pojedynki już wielokrotnie emocjonowały kibiców, jak choćby kosmiczny finał ubiegłorocznego turnieju Elite 16 w Hamburgu, wygrany przez Bryla i Łosiaka w tie-breaku 29-27 (!), dlatego wszyscy oczekiwali kolejnego zaciętego spotkania.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak dobrze otworzyli mecz obejmując prowadzenie 3:0. Jednak świetna praca w bloku Meeuwsena pozwoliła Holendrom szybko wyrównać wynik. Gra była bardzo wyrównana, Łosiak powrócił do wysokiej dyspozycji na zagrywce, serwując aż trzy asy w pierwszej odsłonie, a Bryl bardzo solidnie spisywał się w ataku - siedem punktów, jednak Polacy nie ustrzegli się błędów, których popełnili aż osiem. I de facto to one przeważyły na korzyść Holendrów, którzy wygrali partię otwarcia 21:18, po błędzie serwisowym Łosiaka.

Polacy szybko odpowiedzieli swoim rywalom i w imponującym stylu rozpoczęli drugą partię. Dzięki świetnym zagrywkom Bartosza Łosiaka (trzy asy) i blokom Michała Bryla, Biało-Czerwoni odskoczyli na 8:3 i kontynuując swoją grę powiększyli przewagę (15:6, 20:11). Polska para była nie do zatrzymania i deklasując rywali zamknęli drugiego seta 21:12.

Tie-break nie zaczął się po myśli naszego duetu. Brouwer i Meeuwsen prowadzili 5:2, skuteczny atak Bryla i as Łosiaka zniwelowały dystans, doprowadzając do remisu przy stanie 6:6. W kolejnych wymianach, Polacy i Holendrzy szli punkt za punkt. Jednak świetny atak Łosiaka, wygrywająca zagrywka Bryla i błąd Holendrów dały naszym reprezentantom przewagę 13:9. Chwilę później atak Łosiaka zakończył mecz 15:11.

23661c

Mamy nadzieję, że nikt nas tu nie zatrzyma, chcemy podtrzymać nasz poziom i wygrać - powiedział w pomeczowym wywiadzie Michał Bryl. Bartosz Łosiak pytany o strategię Polaków dodał - Krok po kroku. Zaczęliśmy dobrze, ale Holendrzy wywierali dużą presję zagrywką, a my popełniliśmy kilka błędów. Wierzyliśmy, że wciąż możemy wrócić i to zrobiliśmy, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy szansę wygrać to niesamowite trofeum.

Finałowy mecz turnieju, którego stawką jest wyjątkowe trofeum, rozpocznie się o godzinie 19:00, rywalami Polaków będą Anders Mol i Christian Sørum, którzy również w tie-breaku pokonali włoski duet Nicolai/Cottafava. Norwegowie to obecni liderzy światowego rankingu, mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy. Przypomnijmy w finałowym turnieju inauguracyjnej edycji Beach Pro Tour brało udział dziesięć najlepszych par minionego sezonu.

Wyniki półfinałów

Bryl/Łosiak - Brouwer/Meeuwsen 2:1 (19:21, 21:12, 15:11)
Nicolai/Cottafava - Mol/Sørum 1:2 (15:21, 21:14, 10:15)

Wyniki wszystkich spotkań można znaleźć na stronie turnieju.

Program finałowego dnia Beach Pro Tour Finals 2022 - Doha
Niedziela (29 stycznia)
17:00 Mecz o 3. miejsce: Brouwer/Meeuwsen - Nicolai/Cottafava (Polsat Sport Premium 1)
19:00 Mecz o 1. miejsce: Bryl/Łosiak - Mol/Sørum (Polsat Sport Premium 1)

Transmisje ze spotkań na sportowych antenach Polsatu.

W finale kobiet Brazylijki Duda/Ana Patricia zmierzą się z amerykańską parą Hughes/Cheng (18:00), a o brąz zagrają Australijki Clancy/Mariafe i Holenderki Stam/Schoon (16:00).

  • 1
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0