SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Puha Volley, 14 listopada 2022

Michał Łukowicz: potrzebne i pożyteczne szkolenie

- Ze Spały wyjadę bogatszy o nowe doświadczenia i wiedzę. Na pewno zorganizowany tutaj kurs był potrzebny i pożyteczny - mówi Michał Łukowicz młody szkoleniowiec na co dzień pracujący w rzeszowskim Zespole Szkół Sportowych oraz drugi trener w Kadrze U17 dziewcząt. Pierwszym jest Krzysztof Janczak.

W niedzielę 13 listopada wznawione zostały szkolenia dla pedagogów realizujących Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Na pierwszą turę (13-15 listopada w OPO COS Spała) przyjechało blisko 150  nauczycieli minisiatkówki, a na kolejne szkolenia pod koniec listopada zaproszeni zostaną trenerzy prowadzący grupy od młodzika do juniora.

W dzisiejszym programie był m.in. temat "Budowanie u zawodnika poczucia własnej wartości, odwagi i kreatywności oraz świadomości." Wykład prowadził Przemysław Pieczyński. - W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważny temat. Sluchaliśmy z zainteresowaniem prowadzącego. Wzbogaciliśmy nasz warsztat szkoleniowy w pracy z najmłodszymi - podkreślił Michał Łukowicz.

Michał Łukowicz wcielił się również w wykładowcę. Razem z Maciejem Dobrowolskim opowiedział o trendach w nauczaniu najmłodszych. - Mówiliśmy o kolejnych etapach rozwoju minisiatkówki poprzez grę i progresywne ćwiczenia czyli co tylko możesz realizuj w grze - mówi Michał Łukowicz.

Kadra U17 dziewcząt, z którą pracuje Michał Łukowicz, ostatnio przebywała na zgrupowaniu w Węgierskiej Górce. Wcześniej podopieczne Krzysztofa Janczaka, olimpijczyka z Atlanty, trenowały w Szczyrku. 27 listopada przyjadą na zgrupowanie do Olecka, gdzie będą przebywały do wyjazdy na Łotwę na grudniowe mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA).

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

23455c

  • 2
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0