SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Grzegorz Winnicki, 21 października 2022

Leszek Dejewski: wiemy jakim klubem jest Grupa Azoty ZAKSA

- Wiemy jakim klubem jest ZAKSA i w środę na boisko w Lublinie wyjdziemy maksymalnie skoncentrowani - mówi Leszek Dejewski, drugi trener jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie pokonali dziś na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:19, 25:19) w meczu PlusLigi i był to ich ostatni sprawdziań przed AL-KO Superpuchar Polski 2022 (26 października, początek 18:00), w którym spotkają się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębianie w piątkowy wieczór nie mieli problemów z udowodnieniem swojej wyższości nad beniaminkiem PlusLigi. MVP spotkania został Tomasz Fornal, który zdobył 22 punkty w tym cztery blokiem. Nie grał Trevor Clevenot, na krótką zmianę w pierwszej partii wszedł Stephen Boyer. - Trener dał odpocząć tym zawodnikom. Sezon mamy długi. Przed nami sporo wyzwań. Chcemy zdobyć nie tylko Superpuchar, ale również Puchar Polski i wygrać PlusLigę. Cele, jak zawsze w naszym klubie, są bardzo wysokie. Brak na boisku dzisiaj tych graczy nie odbił się na jakości naszej gry. Mamy silny skład, zawodnicy znają się, nie muszą się w tym sezonie zgrywać. Najważniejszym było dziś zdobycie trzech punktów, przy minimalnym nakładzie sił - powiedział Leszek Dejewski.

Sobota dla graczy Jastrzębskiego Węgla będzie wolna, w niedzielę będą mieli dwa treningi, a w poniedziałek zajęcia z siatkówki. - We wtorek rano wyjedziemy do Lublina. Drogę mamy obeznaną. Nie tak dawno jechaliśmy tam na mecz PlusLigi - dodaje z uśmiechem Leszek Dejewski.

Przypomnijmy, że przed rokiem pierwsze trofeum w sezonie 2021/2022 trafiło do Jastrzębskiego Węgla. Ówcześni mistrzowie Polski pokonali Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:22, 30:28). Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Tomasz Fornal.

- AL-KO Superpuchar Polski to tylko jeden mecz. Na pewno dużo będzie zależeć od dyspozycji dnia. Chcemy wygrać i przełamać serię porażek w finale PlusLigi z poprzedniego sezonu. Ale doskonale wiemy jakim zespołem jest ZAKSA, jakich graczy ma w składzie i dlatego na boisko wyjdziemy maksymalnie zmobilizowani i skoncentrowani - zakończył Leszek Dejewski.

W piątek, w korespondencyjnej rywalizacji PSG Stal Nysa pokonała w piątej kolejce PlusLigi Grupę Azoty ZAKSE Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:20). MVP został Michał Gierżot. Gospodarze w derby Opolszczyzczyzny zaprezentowali świetną formę, uduwodniając, że ich wysoka lokata w tabeli nie jest dziełem przypadku.

23378c

Przed kilkoma dniami rozpoczęła się sprzedaż wejściówek na AL-KO Superpuchar Polski 2022. Ich ceny rozpoczynają się od 40 złotych. Przygotowano także specjalne zniżki dla studentów (studenci z ważną legitymacją studencką: -10 zł na bilecie) oraz akcję specjalną KIBICUJMY RAZEM (4 osoby - rodzina, przyjaciele, -10 zł na każdym bilecie). W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania, tak jak przed rokiem spodziewamy się dużego zainteresowania tym starciem. Bilety dostępne na portalu eBilet.pl.

Link do sprzedaży biletów

  • 2
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0