SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 10 października 2022

Grzegorz Klimek: sezon 2023 zacznie wcześnie i będzie bardzo długi

- Sezon 2023 w siatkówce plażowej zacznie się już na początku lutego i będzie bardzo, bardzo długi. Mistrzostwa świata zaplanowano w październiku. Takiego terminu nie pamiętam. O medale czempionatu globu walczono w czerwcu czy lipcu - mówi trener kadry mężczyzn Grzegorz Klimek po ogłoszeniu przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) wstępnego kalendarza na przyszły rok.

Do zakończenia obecnego sezonu pozostało jeszcze do rozegrania kilka turniejów. Ostatni z cyklu Beach Pro Tour Elite zaplanowano w Australii (29 listopada-3 grudnia). Natomiast turnieje finałowe z udziałem dziesięciu najlepszych par kobiecych i męskich rozegrane zostaną 26-29 stycznia 2023 roku w katarskiej Dausze. - Tam też dwa czy trzy dni później zacznie się sezon 2023. Widzimy, że grania w przyszłym roku nie zabraknie - mówi Grzegorz Klimek.

Ze wstępnego kalendarza FIVB wynika, że mistrzostwa świata odbędą się w meksykańskiej Tlaxcali od 6 do 15 października. - Nie pamiętam tak późnego terminu rozgrywania czempionatu globu. Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa rozegrano w Rzymie w czerwcu. Taki termin najważniejszej imprezy sezonu powoduje konieczność zmian w planach szkoleniowych i startowych. Szczyt formy trzeba będzie przesunąć na jesień  - podkreśla Grzegorz Klimek.

W tym roku jeden z turniejów Elite odbył się w Paryżu na słynnych kortach Rolanda Garrosa. W 2023 roku takie same zawody zaplanowano w stolicy Francji od 27 września do 1 października. - Takie miejsce rozgrywania turnieju zostało przyjęte przez środowisko siatkówki plażowej z uznaniem. Na pewno jest bardzo fajne i prestiżowe. Jednak pod względem organizacyjnym gospodarze nie spisali się dobrze. Szwankował np. transport. Jadąc na treningi musieliśmy kilka razy korzystać z taksówek - mówi Grzegorz Klimek.

Nasze dwa flagowe duety Michał Bryl/Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol przechodzą teraz rehabilitację - W tym roku już nie zagrają. Przyszły sezon będzie już przedolimpijski, długi oraz bardzo wyczerpujący. Trzeba nabierać sił przed czekającymi nas wyzwaniami - zakończył trener Klimek.

Przypomnijmy, że w marcu 2022 Bartosz Łosiak i Michał Bryl sięgnęli po złote medale Beach ProTour Challenge w Tlaxcali, miejscu przyszłorocznych mistrzostw świata. Był to pierwszy wspólny sukces tego duetu, utworzonego po roszadach w plażowej kadrze Polski. Nasza para  pokonała Aravena/Droguett (Chile) 2:0 (21:17, 21:16).


  • 9
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0