SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. Stal Nysa, PZPS, 27 lipca 2022

Były reprezentant Polski w sztabie mistrza Polski

Michał Ruciak, mistrz Europy z 2009 roku, zakończył sportową karierę. Nie odchodzi jednak od siatkówki.

39-letni Ruciak zdecydował, że sezon 2021/2022 będzie ostatnim w jego karierze. Spędził go w PSG Stali Nysa, której pomógł utrzymać się w PlusLidze. Wcześniej grał w czołowych polskich klubach: Skrze Bełchatów, AZS-ie Olsztyn, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a także w Łuczniczce Bydgoszcz, Espadonie Szczecin i Czarnych Radom. Zdobył siedem medali mistrzostw Polski i Puchar Polski. 

Był też reprezentantem Polski. W 2009 roku w Turcji pomógł w zdobyciu złotego medalu mistrzostw Europy, dwa lata później cieszył się z brązu, a w tym samym roku grał w drużynie, która była druga w Pucharze Świata i trzecie w Lidze Światowej. Rok później wygrał z zespołem te rozgrywki. W sumie w kadrze rozegrał 166 spotkań.

Okazuje się, że Ruciak pozostaje przy siatkówce, gdyż będzie pełnił rolę team managera ZAKSY, czyli klubu, w którym grał najdłużej, bo aż przez siedem lat. - Będzie to dla mnie nowe wyzwanie, a znając oczekiwania zawodników zdaję sobie sprawę że nie będzie to proste zadanie. Życie jednak otwiera przed nami różne drzwi i trzeba sobie umieć z tym radzić. Oczywiście mam duży sentyment do ZAKSY, jest to klub z którym osiągałem największe sukcesy w swojej karierze. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj wrócić i być częścią ekipy. Na pewno dużym plusem dla mnie jest to, że znam część sztabu, więc komunikacja powinna przebiegać w tym momencie dużo łatwiej - cytuje Ruciaka strona internetowa ZAKSY.

 

  • 15
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0