SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 26 lipca 2022

Skład reprezentacji Polski kobiet na drugą część sezonu

Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski, podał listę piętnastu zawodniczek, z którymi rozpocznie przygotowania do zbliżających się FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet, które zorganizujemy wspólnie z Holandią.

Do składu po kontuzji kolana powróciła Magdalena Stysiak. Wielki powrót do kadry zaliczyła też Monika Gałkowska, który ostatni sezon ligowy rozpoczęła w MKS Enerdze Kalisz, a skończyła we włoskim Bartoccini Fortinfissi Perugia.

- Obserwowałem Monikę podczas jej gry w Serie A. Uważam, że jej umiejętności mogą być użyteczne dla naszej drużyny. Rozmawiając z nią, zobaczyłem, że jest naprawdę zmotywowana do pracy i podjęcia próby stania się częścią naszej drużyny na nadchodzące mistrzostwa świata – powiedział Stefano Lavarini.

Polki zainaugurują swój udział w czempionacie 23 września meczem z Chorwacją, który zagrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do Polski, gdzie w Gdańsku podejmą reprezentacje narodowe Tajlandii, Korei, Dominikany i Turcji. Równolegle w Łodzi rywalizować będą zespoły grupy C. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów przeprowadzone będą w Gliwicach. Finał turnieju zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie przed FIVB Mistrzostwami Świata:

Rozgrywające:

Katarzyna Wenerska
Joanna Wołosz

Środkowe:

Klaudia Alagierska
Agnieszka Kąkolewska
Anna Stencel
Kamila Witkowska

Przyjmujące:

Martyna Czyrniańska
Zuzanna Górecka
Martyna Łukasik
Olivia Różański
Weronika Szlagowska

Atakujące:

Monika Gałkowska
Magdalena Stysiak

Libero:

Maria Stenzel
Aleksandra Szczygłowska

Sztab:

Stefano Lavarini – trener
Nicola Vettori – trener asystent
Bartłomiej Piekarczyk - trener współpracujący
Krystian Pachliński – trener współpracujący
Bartosz Groffik – trener przygotowania fizycznego
Kacper Duda – statystyk/trener współpracujący
Krzysztof Zając – lekarz prowadzący
Benita Gabor-Sarnecka – fizjoterapeutka
Dominika Bogaczyk – fizjoterapeutka
Szymon Szlendak – kierownik reprezentacji Polski kobiet

Polską Siatkówkę wspierają

  • 40
  • 4
  • 11
  • 3
  • 2