SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica / Biuro prasowe Orlen PKO Beach Volley Tour Przysucha 2022, 15 lipca 2022

Trio z kadry Nikoli Grbicia zagra charytatywnie w Przysusze

Od piątku trwa Orlen PKO Beach Volley Tour w Przysusze. Nad zalewem Topornia intensywna rywalizacja w eliminacjach do turnieju głównego toczy się na czterech boiskach. Celem większości par jest  jednak gra w niedzielę, kiedy rozegrane zostaną najważniejsze spotkania. Tego dnia odbędzie się też tradycyjny charytatywny Mecz Gwiazd. Organizatorzy mają dla kibiców sporą niespodziankę. Zagra w nim dwóch obecnych reprezentantów Polski z kadry Nikoli Grbicia.

Nieodłącznym elementem turniejów w  Przysusze są charytatywne Mecze Gwiazd, mające  na celu pomoc chorym dzieciom z regionu. Zawsze rozgrywane są w finałowym dniu, przed meczami o medale. W tym roku również nie zabraknie tego wydarzenia, a do Przysuchy zawita szerokie grono siatkarskich gwiazd. Wiadomo już, że w meczu zagra Dawid Konarski, Michał Ruciak,  Grzegorz Fijałek, Grzegorz Bociek, Wojciech Żaliński, Paweł Zagumny i Jakub Bucki.

To jednak nie wszyscy goście przysuskiego wydarzenia. Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek i Jan Firlej dołączą do pozostałych gwiazd, które zagrają dla malutkiego, chorego Kuby. Kaczmarek to już doświadczony kadrowicz, podobnie jak Śliwka. Obaj mają na koncie m.in. mistrzostwo świata z 2018 roku. Firlej w tym roku debiutował  w seniorskiej reprezentacji Polski. Miał ku temu okazję w Ottawie w meczu z Argentyną i oczarował swoją grą siatkarski świat. Dla kibiców w Przysusze będzie to świetna okazja na spotkanie z nimi, chwilę rozmowy, zdjęcia i autografy.  Mecz Gwiazd zaplanowano na godzinę 14:00.

- Jesteśmy w pełni gotowi. Wystartowaliśmy planowo i wszystko idzie gładko. Pogoda jest fantastyczna. Pozostaje mi już tylko zaprosić wszystkich do Przysuchy. W ten weekend będzie ona królestwem polskiej siatkówki plażowej - podsumował inicjator i główny organizator Orlen PKO Beach Volley Tour, Piotr Skiba.

W piątek w Przysusze rozgrywane są eliminacje, od soboty wystartuje turniej główny. Każde z czterech boisk ma swoją transmisję online, więc rozgrywki można obserwować na bieżąco. W niedzielę transmisje przeniosą się do Polsatu Sport.

  • 9
  • 1
  • 11
  • 0
  • 0